انتخاب رشته دکتری روان شناسی 96

  • انتخاب رشته دکتری 96 ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه انتخاب رشته دکتری روان شناسی:

در صورتی که داوطلب دکتری روان شناسی مجاز به انتخاب رشته شود می تواند کد رشته دانشگاهی که حد نصاب لازم برای آن را کسب کرده در فرم انتخاب رشته اینترنتی خود وارد کند. حداکثر انتخاب در دانشگاه های سراسری 50 رشته و در دانشگاه های آزاد 40 رشته خواهد بود. جهت انتخاب رشته لازم است دفترچه را از سایت سازمان سنجش دانلود کرده و انتخاب رشته خود را انجام دهند. برای مثل کد رشته روان شناسی از 1918 تا 1987 است.

راهنمای کامل انتخاب رشته دکتری روان شناسی

مصاحبه دکتری روان شناسی

داوطلب دکتری روان شناسی در صورت کسب حد نصاب لازم در دانشگاه هایی که انتخاب رشته کرده است باید طبق زمانی که دانشگاه اعلام می کند برای روز مصاحبه به دانشگاه مربوطه مراجعه کند و مدارک لازم که معمولاً در اطلاعیه های هر دانشگاه موجود است را همراه خود داشته باشد. مهم ترین و آخرین مرحله پذیرش دکتری، مصاحبه و ارزیابی علمی داوطلب توسط دانشگاه است. داوطلب دکتری باید با اعتماد به نفس و در کمال آرامش از دانسته های علمی خود دفاع کند. عدم حضور او در روز مصاحبه به منزله انصراف از ادامه تحصیل در مقطع دکتری است. پس اگر روز مصاحبه با دانشگاهی دیگر تداخل دارد زمان یکی از این دانشگاه ها را با هماهنگی مسئولین تغییر دهد. برای اطلاعات بیشتر در این باره پیشنهاد می شود مقاله زیر را مطالعه کنید.

مراحل مصاحبه دکتری روان شناسی دانشگاه سراسری

مراحل مصاحبه دکتری روان شناسی دانشگاه آزاد

 دکتری روان شناسی بدون آزمون:

پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری تنها مختص به فارغ التحصیلان ممتاز و استعدادهای درخشان دانشگاه است. هر دانشگاه با شرایط و شیوه نامه خاص خود اقدام به پذیرش داوطلب دکتری بدون آزمون خواهد کرد. شرایط هر دانشگاه در پایگاه اطلاع رسانی همان دانشگاه ذکر شده است و در صورتی که داوطلب واجد شرایط باشد می تواند برای پذیرش به دانشگاه مربوطه مراجعه کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره پیشنهاد می شود مقاله زیر را مطالعه کنید.

دکتری روان شناسی بدون آزمون دانشگاه سراسری

دکتری روان شناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد

بورسیه خارج کشور دکتری روان شناسی:

در جهت تأمین نیروهای متخصص و توانمند در رشته های مورد نیاز، طبق اولویت های کشور، هر سال سازمان سنجش در برخی از رشته ها به دانشگاه های سراسری ظرفیتی را برای بورس اعزام به خارج کشور اعلام می کند. این بورسی مختص به رتبه های برتر آزمون دکتری خواهد بود و شرایط پذیرش و مصاحبه ی آن توسط سازمان بورس و اعزام دانشجو صورت خواهد گرفت. نکته ی قابل توجه این است که تعیین رشته و گرایش دانشجو به عهده سازمان بورس خواهد بود. برای مثال دکتری روان شناسی 5 نفر را در دانشگاه تهران، اصفهان، بهشتی و خوارزمی برای اعزام به خارج از کشور بورس می کند. نهایتاً برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله زیر را مطالعه کنید:

بورسیه خارج کشور دکتری روان شناسی

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری روان شناسی ، انتخاب رشته دکتری روان شناسی سراسری، انتخاب رشته دکتری روان شناسی آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری روان شناسی ، مراحل مصاحبه دکتری روان شناسی سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور