انتخاب رشته دکتری الهیات 96

  • انتخاب رشته دکتری 96 ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه انتخاب رشته دکتری الهیات:

در صورتی که داوطلب مجاز به انتخاب رشته شود می تواند کد رشته هایی که در دانشگاه آن ها حد نصاب لازم را کسب کرده در فرم انتخاب رشته اینترنتی خود وارد کند، حداکثر انتخاب در دانشگاه های سراسری شامل 50 کد و در دانشگاه های آزاد 40 رشته می باشد:

برای آگاهی از کدهای رشته باید دفترچه انتخاب رشته از سایت سازمان سنجش دانلود شود و داوطلب بر اساس نمره کسب شده و علایق علمی خود، انتخاب رشته کند.

برای مثال کد رشته برای دکتری الهیات از 1762 تا 1917 است و در همه ی دانشگاه های کشور در مقطع دکتری دانشجو می پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره پیشنهاد می شود مقاله زیر را مطالعه کنید.

راهنمای کامل انتخاب رشته دکتری الهیات

مصاحبه دکتری الهیات

داوطلب دکتری الهیات در صورت کسب حد نصاب لازم در دانشگاه هایی که انتخاب رشته کرده است، باید در زمانی که توسط دانشگاه به او اعلام می شود با مدارک لازم به دانشگاه مراجعه کند. مهم ترین مرحله و آخرین مرحله پذیرش دکتری، مصاحبه و ارزیابی علمی است که داوطلب باید در کمال آرامش و با تواضع از دانسته های علمی خود دفاع کند. عدم حضور داوطلب به منزله انصراف از تحصیل در مقطع دکتری است. لیست نهایی پذیرفته شدگان به طور معمول در نیمه اول شهریور ماه توسط دانشگاه اعلام خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر در این باره پیشنهاد می شود حتماً مقاله زیر مطالعه شود.

مراحل مصاحبه دکتری الهیات دانشگاه سراسری

مراحل مصاحبه دکتری الهیات دانشگاه آزاد

 دکتری الهیات بدون کنکور:

فقط فارغ التحصیلان ممتاز و استعدادهای درخشان می توانند در دانشگاه های کشور بدون آزمون پذیرش شوند. به دلیل پذیرش غیر متمرکز بدون آزمون، هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد که طبق یک اطلاعیه اعلام خواهد شد و در صورتی که داوطلب واجد آن شرایط باشد می تواند در دانشگاه ادامه تحصیل دهد. اما یکسری شرایط مثل معدل بالای داوطلب در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در همه ی دانشگا ها مشترک است.

برای آگاهی از این شرایط می توانید به پایگاه اطلاع رسانی هر دانشگاه مراجعه کنید. به طور معمول در مقطع دکتری در هر رشته فقط 1 نفر بدون کنکور پذیرش می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در  این باره حتماً مقاله زیر را مطالعه کنید.

دکتری الهیات بدون آزمون دانشگاه سراسری

دکتری الهیات بدون آزمون دانشگاه آزاد

بورسیه خارج کشور دکتری الهیات:

هر سال سازمان سنجش برای برخی از دانشگاه ها طبق اولویت و نیاز کشور در بعضی از رشته ها ظرفیتی برای بورس اعزام به خارج در نظر می گیرد. این بورس اعزام به خارج مختص به داوطلبان رتبه برتر است و شرایط پذیرش آن توسط سازمان بورس و اعزام دانشجو صورت می گیرد، مصاحبه علمی داوطلب نیز در همین سازمان انجام  می­شود. همچنین تعیین رشته و گرایش داوطلب برای بورس خارج از کشور بر عهده سازمان بورس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید از مقاله زیر استفاده کنید.

بورسیه خارج کشور دکتری الهیات

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری الهیات ، انتخاب رشته دکتری الهیات سراسری، انتخاب رشته دکتری الهیات آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری الهیات ، مراحل مصاحبه دکتری الهیات سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور