انتخاب رشته ارشد ژنتیک

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

رشته ژنتیک یکی از زیر شاخه های علم زیست شناسی می باشد که در دنیای امروز جایگاه بسیار مهمی دارد و از اهمیت بالایی بر خوردار است . در زیست شناسی سلولی و ملکولی ، سلول های بنیادی و تشکیل دهنده حیات مانند :DNA  ، RNA و پروتئین ها مورد بررسی قرار می گیرند . رشته ژنتیک یکی از رشته های محبوب زیست شناسی می باشد که دانشجویان بسیاری با انتخاب رشته ارشد ژنتیک وارد این رشته می شوند و به فرا گیری این علم می پردازند . در گرایش ژنتیک اصلی ترین مبحثی که مورد بررسی قرار می گیرد صفات و ویژگی هایی است که از والدین به فرزندان منتقل می شوند . همچنین در این رشته مشخص می شود که کدام یک از صفات موروثی می باشند و این که ماده وراثتی به چه نحوی عمل می کند و دیگر مسائلی که مربوط به این مباحث می باشند .

 

 

دانشجویان این رشته در طول ترم های تحصیلی خود به اهمیت این علم و تاثیر آن در زندگی انسان ، صنعت ، کشاورزی و حوزه های پزشکی پی خواهند برد . علاوه بر این دانشجویان از ارتباط بسیاری از بیماری های مانند : ایدز ، تالاسمی ، سرطان ، هموفیلی ، عقب ماندگی جسمی و ذهنی با ژنتیک آگاه خواهند شد. از جمله مباحث دیگری که در این رشته آموزش داده می شود می توان این موارد را نام برد : مشاوره ژنتیکی انسانی (برای ازدواج و فرزندان )،شجره نامه ژنتیکی و ژن درمانی را نام برد .

دروس اصلی رشته ژنتیک که باید پس از انتخاب رشته ارشد ژنتیک طی ترم های متعدد اخذ گردیده و گذرانده شوند به شرح زیر می باشند :

DNA نو ترکیب ، ساختار و عملکرد ژنوم ، بیان ژن ، اصول مولکولی بیماري هاي ژنتیک ، انکوژنها ، نو ترکیبی و ترمیم DNA ، پیام رسانی سلولی ،

کلیه دروس دارای 2 واحد می باشند و پایان نامه نیز دارای 6 واحد می باشد .

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور