انتخاب رشته ارشد مهندسی پلیمر

 

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

 این رشته نسبت به رشته های دیگر تقریبا رشته تازه تاسیس می باشد و شروع آن به زمان جنگ جهانی دوم باز می گردد .اما به دلیل اینکه پلیمر در صنعت و دنیای امروز بسیار کاربرد دارد این رشته به سرعت در کشورهای صنعتی پیشرفت کرده است ، در کشور ما نیز این رشته بسیار پیشرفت داشته و دانشجویان بساری با انتخاب رشته ارشد مهندسی پلیمر به تحصیل در این رشته پرداختند . این رشته به آنالیز و طراحی پلیمر ها می پردازد .این رشته در دوره کارشناسی ارشد به دو دسته : مهندسی علوم و تکنولوژِی پلیمر و مهندس صنایع پلیمر تقسیم می شود .

مهندسی علوم و تکنولوژی پلیمر :

دانش پلیمر و مولکول ها زیر شاخه علم مواد می باشد که سر و کار آن با پلیمر ها می باشد . این رشته دارای مهندسانی می باشد که به تحقیق در سه حوزه : فیزیک ، شیمی ، مهندسی می پردازند . در مقطع کارشناسی ارشد ، مهندسین این رشته  به شناخت و بهبود مواد پلیمری ، سامانه های دارو رسانی ، پلیمرهای زیست سازگار می پردازند . این رشته خود شامل سه گرایش می باشد . 1- شیمی ماکرو مولکول یا شیمی پلیمر 2- فیزیک پلیمر 3-شناسایی تعیین هویت پلیمر ها

 

مهندسی صنایع پلیمر

این گرایش خود نیز به 3 زیر شاخه تقسیم می شود :

گرایش صنایع پلیمر در مقطع کارشناسی ارشد

هدف این رشته تولید محصولات پلیمری از پلاستیک ، لاستیک ، کامپوزیت و … که مورد نیاز صنعت است می باشد . برای مثال تولید لاستیک ماشین در صنعت لاستیک سازی ،لوله های پلی اتلین در صنعت پلاستیک .در واقع در این گرایش هر چیزی که مربوط به مواد پلیمری می شود مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد .

گرایش فرایند پلیمریزاسیون در مقطع کارشناسی ارشد

در این گرایش به بررسی و تحقیق و مطالعه در حوزه انواع بررسی‌های سینیتیكی ، كاتالیست‌های پلیمریزاسیون و ترمودینامیكی واكنش‌های پلیمریزاسیون و همچنین ارتقاء سطح  فن‌آوری تولید پلیمرها در مقیاس نیمه ‌صنعتی، با بکارگیری روش‌های شبیه‌سازی ، مدل‌سازی و طراحی فرایند‌های پلیمر شدن و فرایندهای دیگری که  مرتبط در این رشته می باشد انجام می گیرد .

گرایش نانو فناوری در مفطع کارشناسی ارشد

با توجه به این مسئله که  رشد روز افزون نانو موادو رشته هایی که  مرتبط با نانو مواد است  در كشور ما به سرعت در حال گسترش  و پیشرفت است. مهندسین متخصصین پلیمر گرایش نانو، در تمامی گرایش‌های این رشته ، كه در زمینه های  نانوفناوری پیشرفت كرده‌اندو کسترش یافته اند، فعالیت می نماید. كه در زیر به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌شود:

نانو كامپوزیت‌ها ،نانو روكش‌ها ،نانو الیاف پلیمری ، نانو كاتالیزورها ،نانو گویچه‌های پلیمری ،نانو امولسیون‌های پلیمری ، دارو رسانی هدفمند و تدریجی.

با توجه به توضیحات داده شده دانشجویان علاقه مند به این رشته می توانند پس از شرکت در کنکور کارشناسی ارشد این رشته با انتخاب رشته ارشد مهندسی پلیمر  وارد این رشته شده و در گرایش مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند .

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور