انتخاب رشته ارشد مهندسی مواد

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

مهندسی مواد یکی دیگر از رشته های مهندسی است که در مقطع کارشناسی ارشد تدریس می شود و به نوعی به مادر علوم مهندسی نیز معروف می باشد . این رشته دارای گرایش های متعددی می باشد که دانشجویان می توانند با انتخاب رشته ارشد مهندسی مواد در هریک از این گرایش ها به تحصیل بپردازند . بدون بزرگ نمایی می توانیم بگوییم که اکثر مصنوعاتی که انسان در پیرامون خود می بیند ساخته شده به دست مهندسان مواد می باشد .مثلا اگر به وسایل نقلیه مانند ماشین قطار و … توجه کنیم می توانیم به راحتی آثار تلاش این مهندسین را در بدنه شیشه و سایر قسمتهای آنها مشاهده کنیم و بدون شک می توان گفت اکثر و یا همه تغییراتی که در صنعت و تکنولولژی صورت می گیرد به صورت مستقیم و غیر مستقیم به این رشته مرتبط می شود .

 

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش های گوناگونی می باشد که به شرح زیر است :

مهندسی پزشکی- بیو مواد ،  جوشکاری، استخراج فلزات، ، شناسایی و انتخاب و روش ساخت مواد فلزی ،سرامیک، حفاظت و خوردگی مواد و ریخته گری، شکل دادن فلزات.

گرایش جوشکاری در مقطع کارشناسی ارشد:

در این گرایش هدف اصلی پرورش نیروهای متخصص و حرفه ای در مبحث اتصالات مواد گوناگون به یکدیگر اعم از فلزی و غیره فلزی می باشد که بتوانند در مراکز و پروژه های مختلف به  فعالیت بپردازند .

گرایش شکل دادن فلزات در مقطع کارشناسی ارشد :

این دانشجویان می توانند با تحصیل در این رشته توانایی های زیر را کسب نمایند .

بررسی و تحلیل فرآیندهای شکل دادن به فلزات از قبیل اکستروژن، آهنگری ، شکل دادن ورق و … . بررسی تاثیر پارامترهای مختلف بر فرآیندها و مراحی شکل دهی به  فلزات. مطالعه و بررسی میکرو و ماکرو فلزات در زمان  شکل دادن و کنترل ساختار و افزایش خواص مکانیکی.

گرایش استخراج فلزات در مقطع کارشناسی ارشد :

دانشجویان رشته مواد – استخراج فلزات در زمینه هایی که نام خواهیم برد تجربه کسب خواهند کرد .

اصول  علمی و تکنولوژی مراحل تهیه و تصفیه کردن  فلزات ، که این امر شامل مباحث تئوری فرآیندهای هیدروالکترو متالورژی ، پیرومتالورژی ، و تحقیق و بررسی  در این زمینه ها  .قواعد شبیه سازی مراحل  متالورژی استخراجی . مطالع و تحلیل  اقتصادی و فنی  تولید فلزات .

گرایش ریخته گری مقطع کارشناسی ارشد :

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد گرایش  ریخته گری در در زمینه های که نام خواهیم برد می توانند توانایی کسب نمایند .  :

افزایش و ارتقاء سطح  بهره وری واحدهای و کارخانه های صنعتی ریخته گری موجود در کشور.  انتخاب مواد و روش مناسب برای طراحی قطعات ریخته گری . شناخت عالت های اییجاد نقص در قطعات ریخته گری و پیدا کردن راه حل مناسب برای آنها طراحی و ایجاد واحدهای صنعتی ریخته گری گوناگون در سراسر کشور . ارائه طرح های مناسب و همچنین برنامه ریزی  برای تقویت  و ارتقاء سطح علمی واحدهای ریخته گری در کشور.  و موارد بسیار دیگر.

 در این متن تنها برخی از گرایش ها توضیح داده شده اند و دانشجویان می توانند با بررسی دقیق و با انتخاب رشته ارشد مهندسی مواد به تحصیل در گرایش مورد علاقه خود بپردازند .

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

 

تماس با مشاور