انتخاب رشته ارشد مهندسی برق

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

مهندسی برق یکی از رشته های بسیار پرطرفدار می باشد که عموما آقایان به این رشته علاقه دارند و در آن شرکت می کنند اما این بدین معنا نیست که تنها آقایان در این رشته تحصیل کنند .دانشجویان می توانند با انتخاب رشته ارشد مهندسی برق می توانند در گرایش های مختلف این رشته به تحصیل بپردازند . مهندسی برق دانشی است که به بررسی پدیده های فیزیکی می پردازد و به خواص مغناطیسی و الکتریکی مواد و به کارگیری آن ها جهت ساخت لوازم الکترونیکی و الکتریکی می پردازد .کارشناسی ارشد برق دارای 6 گرایش کلی می باشد که به شرح زیر می باشد  :

مهندسی برق گرايش مخابرات ،مهندسی برق گرايش کنترل ،مهندسی برق گرايش الکترونیک ،مهندسی برق گرايش قدرت ،مهندسی برق گرايش پزشکی(بیوالکتریک) ،مهندسی برق گرايش مکاترونیک.

گرایش مخابرات مهندسی برق کارشناسی ارشد  :

هدف و منظور از مخابرات ارسال و انقال اطلاعات از مبدا به مقصد می باشد و این اطلاعات می تواند شامل هر چیزی باشد  مثلا : صوت ، تصویر ، داده های کامپیوتری. این رشته شاخه از مهندسی برق می باشد ودرباره انتقال و دریافت اطلاعات به روش های موجی و مخابرات به بررسی و تحلیل می پردازد .

گرایش کنترل مهندسی برق کارشناسی ارشد :

این علم به کنترل متغیر های اساسی یک سیستم می پردازد و متغیر های خروجی تنها قسمتی از این متغیر ها را تشکیل می دهند .این علم نقش اساسی در علوم دیگر دارد  و به گونه ای این علم اتصال دهنده رشته مهندسی برق با سایر رشته ها می باشد . این علم هم نقش مهمی در هدایت هواپیماها موشک ها و فضاپیماها دارد و هم به بخش مهمی در فناوری و صنعت تبدیل شده است .

گرایش الکترونیک مهندسی برق کارشناسی ارشد:

رشته الکترونیک  مهندسی برق خود دارای گرایش هایی می باشد   که عبارتند از: مدارهای دیجیتال ، طراحی آنالوگ ، نانو الکترونیک و ادوات میکرو . در گذشته تا نامی از رشته الکترونیک برده می شد همه به فکر طراحی آنالوگ می افتادند و به نوعیی این گرایش الکترونیک به عنوان نماد علم الکترونیک به حساب می آمد . امروزه از آن برای طراحی مدار های آنالوگ وسایل هخانگی استفاده می شود . امروزه به دلیل مزیت های سیستم دیجیتال نسبت به آنالوگ باعث شده است که این سیستم به نوعی بیشتر استفاده شده و مورد استقبال قرار بگیرد .

گرایش برق قدرت مهندسی برق کارشناسی ارشد :

هدف اصلی برق قدرت را می توانیم تولید برق در نیروگاه ها و انتقال آن به وسیله خطوط ارتباطی به شهر ها و روستاهای مختلف کشور دانست . این رشته خود شامل چند زیر شاخه می باشد که عبارتند از : حفاظت ، انتقال و توزیع ، ماشین های الکتریکی ، سیستم های قدرت .

گرایش مهندسی پزشکی مهندسی برق کارشناسی ارشد :

زمینه فعالیت در این رشته ، در کشور ما فعلا محدود است و متخصصین و کارشناسان این رشته فعلا در زمینه های نصب و نگهداری ادوات ودستگاه های حساس بیمارستانی فعالیت می نمایند .

گرایش مکاترونیک مهندسی برق کارشناسی ارشد :

این رشته از ترکیب سه رشته کامپیوتر ، مکانیک و الکترونیک  ایجاد گردیده است . هدف این رشته استفاده وایجاد ارتباط میان رشته های مهندسی است تا بتواند یک نمایه از پیشرفت و ارتقا سطح سیستم های ترکیبی را به خدمت خود در بیاورد .

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور