انتخاب رشته ارشد مشاوره

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

رشته مشاوره یکی از زیر شاخه های علوم انسانی می باشد و مجموعه ای از دانش های به هم پیوسته است که به بررسی و تحلیل نحوه استفاده از روانشناسی می پردازد . علاقه مندان به این رشته با قبولی در آزمون می توانند با انتخاب رشته ارشد مشاوره به تحصیل در این رشته بپردازند .این رشته در مقطع کارشناسی حداقل 2 سال و حداکثر 3 سال زمان می برد و تعداد واحد هایی که دانشجویان باید بگذرانند تا بتوانند فارغ التحصیل شوند 28 تا 33 واحد می باشد البته به غیر از واحد هایی که به عنوان پیش نیاز برای کارشناسی ارشد نیاز می باشد و این امر به دوره کارشناسی دانشجو و دانشگاه محل تحصیل او مربوط می باشد. به این صورت دانشجویان باید برای گذراندن این دوره در 4 ترم حاقل 8 واحد درسی را در هر ترم بگذرانند علاقه مندان و دانشجویان رشته مشاوره باید توانایی خوب سخن گفتن و خوب گوش دادن را دشته باشند.

 

 

یک مشاوره خوب باید صبور باشد و باید آرامش درونی داشته و فضای مناسبی برای افراد مراجعه کننده ایجاد کند به گونه ای که فرد مشاوره کننده بتواند به خوبی حرف هایش را زده و خود را تخلیه نماید . یک مشاور باید از تمامی مسائل اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی وسیاسی و …  به خوبی اگاه باشد و به این مطالب تسلط داشته باشد . برای افراد مشاور مشاغل گوناگونی وجود دارد مانند: مشاوره ازدواج ، تحصیل ، شغل و … . رشته مشاوره دارای گرایش های مختلفی می باشد که عبارتند از : مشاوره خانواده ، مشاوره مدرسه ،مشاوره شغلی ، مشاوره توانبخشی.

دروس مشترکی که پس از انتخاب رشته ارشد مشاوره باید اخذ گردد به شرح زیر است :

آمار استنباطی ، نظریه­ های پیشرفته مشاوره و روان­درمانی ، هدایت و مشورت در اسلام، تمرین و فنون مشاوه در آزمایشگاه، روش تحقیق پیشرفته در علوم تربیتی و روان­شناسی، نظریه­ها و روشهای مشاوره گروهی

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور