انتخاب رشته ارشد مدیریت امور شهری

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

مدیریت امور شهری نیز یکی از زیر شاخه های رشته مدیریت می باشد و درباره این رشته باید به نکته ای اشاره شود و آن هم این است که به دلیل پیچیدگی و بزرگی واژه های شهر و مدیریت ، تعریف مشخصی ندارد.برای تحصیل در این رشته دانشجویان ابتدا باید در آزمون مقطع کارشناسی ارشد این رشته شرکت کرده و سپس با انتخاب رشته ارشد مدیریت امور شهری در این رشته به ادامه تحصیل بپردازند. برای بیان ساده تر این مطلب باید بگوییم ، شهر یکی از پیچیده ترین چیزهایی است که بدست انسان ساخته شده است و مجموعه ی تشکیل شده از انسان ، محیط زیست و ابزار تولید شده بدست انسان که در شهر وجود دارند این پیچیدگی را دو چندان کرده اند و این مر روشن است که انسان هم بر این مجموعه اثر می گذارد و هم از آن تاثیر می پذیرد .

تمامی این تعاریف و پیچیدگی ها در کنار بحث مدیریت باعث شده است که ارائه یک تعریف مشخص برای این رشته سخت شده و بین افراد همواره اختلاف نظر هایی وجود داشته باشد. دانشجویان این رشته در طول دوره آموزش خود با مفاهیم شهرسازی و شهر نشینی ،حمل و نقل و جامعه شناسی آشنا می شوند . نکته قابل توجه این می باشد که این رشته با مدیریت شهری تفاوت هایی دارد ، این رشته یکی از شاخه های رشته مدیریت می باشد در صورتی که رشته مدیریت شهری در شاخه رشته هنر قرار دارد . رشته مدیریت امور شهری دارای خصوصیات مدیریتی می باشد ولی مدیریت شهر دارای جنبه های هنری و زیبا شناسانه می باشد .

دروس تخصصی که پس از انتخاب رشته ارشد مدیریت امور شهری باید اخذ گردند به شرح زیر می باشند :

نظريه هاي سازمان مديريت- ديدگاه استراتژيک ، برنامه ريزي منطقه اي براي مديران ، سيستم هاي اطلاعات مديريت ، اقتصادشهري ، حقوق شهري و قوانين شهرسازي ، مديريت منابع انساني پيشرفته ، برنامه ريزي شهري ، مديريت مالي و بودجه شهرداري ها ، جامعه شناسي شهري و آسيب شناسي شهري ، نظريه هاي رفتارسازماني پيشرفته ، اصول برنامه ريزي در امور فرهنگي ، پايان نامه

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور