انتخاب رشته ارشد مترجمی زبان فرانسه

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند برای انتخاب رشته ارشد مترجمی زبان فرانسه در زمان اعلام شده توسط سازمان سنجش اقدام نمایند .  دانشجویان این گرایش از زبان فرانسوی اصول ترجمه را فراگیری خواهند کرد و بت تئوری های آن  آشنا شده و یک دیده کلی درباره مترجمی این زبان پیدا خواهند کرد . فرایند آموزش به این گونه خواهد بود که دانشجویان در طول ترم های متعدد به مرور زمان ترجمه کلمات و جملات کوتاه و بلند،جملات مرکب و در نهایت جملات و متون ادبی زبان فرانسوی که دارای لغات پیچیده و سنگین می باشند را فراگیری می کنند.در نهایت با اتمام دوره ی تحصیلی دانشجویان قادر خواهند بود متون فرانسوی را به صورت کتبی یا شفاهی با سرعت و کیفیتی مطلوب ترجمه کنند. نکته قابل به ذکر این است که موقعیت شغلی مترجمین زبان فرانسوی بسیار مناسب بوده و درامد آنها نسبت به مترجمین زبان انگلیسی بیشتر می باشد ، زیرا تعداد این مترجمین نسبت به افرادی که در زمینه ترجمه متون انگلیسی فعالیت دارند نسبتا کمتر است.

 

 

 

دروس تخصصی که برای گرایش مترجمی زبان فرانسوی باید اخذ گردد و گذرانده شود عبارت اند از :

آیین نگارش و اصول ویرایش (2 واحد) ، دیرینه شناسی ترجمه (2 واحد) ، نظریه های ترجمه (2 واحد) ،                          نظریه های ترجمه ( 2 واحد) ، مقابله و نقد ترجمه های ادبی (2 واحد) ، مبانی نقد ترجمه (2 واحد) ، ترجمه متون مطبوعاتی ( 2 واحد) ، واژه شناسی و معادل گزینی (2 واحد) ، اصول ترجمه شفاهی (2واحد) ، دستور مقابله ای زبان فرانسه و فارسی ( 2 واحد) ترجمه متون علمی و فنی (2 واحد) ، ترجمه سمعی و بصری (2 واحد)

دروس اختیاری که پس از انتخاب رشته ارشد مترجمی زبان فرانسه  باید اخذ و گذرانده شود عبارت اند از :

تاریخ زبان فرانسه ، زبان شناسی و ترجمه ، ترجمه رایانه ای ، دستور پیشرفته زبان فارسی ، ترجمه و معنا شناسی ، مقابله و نقد متون اسلامی ، کارگاه ترجمه ،

 جمع کل واحد های ذکر شده 14 واحد است و در اخر در کنار واحد های نام برده برای فارغ التحصیلی پایان نامه (4 واحد) نیز باید ارائه شود.

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور