انتخاب رشته ارشد مترجمی زبان عربی

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

انتخاب رشته ارشد مترجمی زبان عربی یکی از گرایش های زبان عربی می باشد و فارغ التحصیلان این رشته می توانند با کسب مهرت در : ترجمه کتاب هاب مختلف از عربی به فارسی و فارسی به عربی/ ترجمه همزمان و شفاهی عربی به فارسی و فارسی به عربی / نقد و بررسی آثار های ترجمه شده از عربی به فارسی و فارسی به عربی / پژوهش در بحث های نظری ترجمه با اعتماد وتکیه به ترجمه از عربی به فارسی و فارسی به عربی توانمندی های لازم را کسب نمایند.

از هدف های اصلی رشته ارشد مترجمی زبان عربی توانمند کردن و افزایش مهارت دانشجویان در ترجمه کتاب هاب مختلف از جمله متن های حقوقی ، ادبی ، مطبوعاتی و تقویت توانایی آنها در ترجمه های شفاهی و همزمان می باشد. ایجاد توانایی در نقد ترجمه های مختلف یکی دیگر از اهداف مورد نظر در این رشته می باشد.همچنین دانشجویان با انتخاب رشته ارشد مترجمی زبان عربی در بخش های مختلف نظری بیشتر آشنا می شوند و مقدمات نظریه پردازی را فرا می گیرند. درس های هم چون زبان شناسي ودستور تطبيقي/ كاربردي و ترجمه/واژه شناسي و معادل گزيني/ جامعه شناسي / مباني نظري ترجمه

 

 

 

 

سبك شناسي مقابله اي و زبان در ترجمه و انواع نثرها را نیز می توان در ترجمه قرار داد. یکی از اصول مهم در ترجمه نگارش زبان اصلی مادری می باشد و بیشتر دانشجویان در این مورد ضعیف هستند به همین دلیل درس آيين نگارش فارسي نيز در واحد های این رشته قرار داده شده است.

 

درس های اصلی و تخصصی در انتخاب رشته ارشد مترجمی زبان عربی شامل موارد زیر می باشد:

نقد ترجمه متون ادبي (عربي به فارسي) /واژه شناسي و معادل گزيني/ ترجمه متون مطبوعاتي (عربي به فارسي)/زبان شناسي كاربردي و ترجمه/ دستور تطبيقي/ترجمه متون مطبوعاتي (فارسي به عربي)/ ترجمه متون حقوقي (اسناد)/كارگاه ترجمه (شفاهي و همزمان) از فارسي به عربي/كارگاه ترجمه (شفاهي و همزمان) از عربي به فارسي/ مباني نظري ترجمه

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور