انتخاب رشته ارشد فیزیک

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

فیزیک یکی دیگر از رشته های پر کاربرد و مهم در جهان می باشد که افراد بسیاری در این رشته به تحصیل می پردازند .این رشته دارای گرایش های مختلفی می باشند که دانشجویان می توانند با انتخاب رشته ارشد فیزیک به تحصیل در گرایش مورد علاقه خود بپردازند . هر چیزی که انسان در اطراف خود میبیند به کونه ای به فیزیک مربوط می شود . این علم توانسته است بسیاری از سوالاتی که بشر در ذهن خود دارد پاسخ دهد . از جمله سوال هایی که همواره در ذهن بشر وجود داشته است این موارد بوده است ، که جهان و زمین از چه چیزی و چگونه تشکیل شده است و کوچکترین و بزرگترین جزء آن چیست . این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دارای 4 زیر شاخه می باشد که عبارتند از : فیزیک ، آموزش فیزیک ، نانو فیزیک و پلاسما که فیزیک خود شامل 8 گرایش می باشد .

 

 

 

حالت جامد یا ماده چگال ، اتمی و مولکولی ،هسته ای ، ذرات بنیادی و نظریه میدان ها ، فیزیک نجومی ، فیزیک بنیادی ، اتمسفر ، لایه های نازک .در اینجا به توضیح برخی از این گرایش به صورت مختصر می پردازیم که دانشجویان می توانند با انتخاب رشته ارشد فیزیک  در آنها به ادامه تحصیل بپردازند

گرایش حالت جامد یا ماده چگال مقطع کارشناسی ارشد : این گرایش یکی از پرطرفدار ترین گرایش های فیزیک می باشد و در این گرایش به مطالع و بررسی کریستال ها و ویژگی های آنها می پردازد . همچنین به بررسی مواد و علم مواد ، فیزیک ماکروسکپی ، خواص فیزیکی مواد ماکروسکپی و بلور شناسی نیز می پردازد .

گرایش اتمی مولکولی در مقطع کارشناسی ارشد :این گرایش بهد از کرایش حالت جامد یا ماده چگال بسیار پرطرفدار می باشد .در این گرایش و رشته بیشتر به مباحث لیزر، اپتیک و پلاسما پرداخته می شود . دانشجویان این رشته با توجه به محدوده و زمینه پژوهشی که دارند می توانند در مراکز هسته ای به فعالیت بپردازند .

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور