انتخاب رشته ارشد فیزیولوژی

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

رشته فیزیولوژی زیر شاخه ای از علوم زیستی می باشد .این علم به بررسی دستگاه های بدن ، بافت ها ، اندام ها و اعمال سلول ها می پردازد و از جمله رشته های پرکاربردی است که دانشجویان بسیاری درآزمون کارشناسی ارشد آن شرکت کرده و با انتخاب رشته ارشد فیزیولوژی در این رشته تحصیل می کنند . در رشته فیزیولوژِی از جمله مباحثی که مورد بررسی قرار می گیرد نقش تغییرات داخلی و خارجی محیطی بر فرآیندهای زیستی می باشد  و مسئله دیگری که در این رشته به آن پرداخته می شود تاثیری است که فرایندهای زیستی بر یکدیگر می گذارند و روابطی که در میان آنها موجود می باشد . دانشجویان رشته های گوناگونی که مقطع کارشناسی خود را گذرانده اند می توانند در کارشناسی ارشد رشته فیزیولوژی به تحصیل بپردازند ، رشته هایی مانند : زیست شناسی ، جانور شناسی ، کارشناسی فیزیولوژی ، پرستاری ، فیزیوتراپی ، مامایی و … .  هدف از آموزش این رشته تعلیم و پرورش متخصصانی است که با استفاده از این علم بتوانند متون و مقالات مربوط به فیزیولوژی را مورد تحلیل و بررسی قرار داده و پس از آگاهی  و تسلط کامل بر این مباحث به آموزش این علم به افراد دیگر بپردازند و از آموخته های خود در راه پیشرفت مرز های علمی کشور استفاده نمایند .

 

 

 

فارغ التحصیلان این رشته می توانند در موقعیت های شغلی مختلف مانند : استد دانشگاه ، پژوهشگر ، پرستار ، ماما و … به فعالیت بپردازند .

دروس اجباری این رشته که پس از انتخاب رشته ارشد فیزیولوژی باید در طول ترم های متعدد اخذ و کذرانده شوند به شرح زیر می باشند :

فیزیولوژی سلول ( 2 واحد) ، فیزیولوژی تنفس ( 2 واحد) ، فیزیولوژی قلب و گردش خون (2.5 واحد) ، فیزیولوژی اعصاب (3 واحد) ، کارآموزی (1 واحد) ، فیزیولوژی کلیه و مایعات ( 2 واحد) ، فیزیولوژی گوارش (2 واحد) ، فیزیولوژی غدد درون ریز (2.5 واحد) ، روشهای فیزیولوژی ( 2 واحد) .

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور