انتخاب رشته ارشد علوم فنی مهندسی

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

علوم فنی ومهندسی در کشور بسیار پرطرفدار می باشد و افراد و دانشجویان بسیاری در رشته های مهندسی  به تحصیل می پردازند . دانشجویانی که تا مقطع کارشناسی در هریک از رشته های مهندسی که موفق به فارغ التحصیلی شوند می توانند پس از شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و قبولی در آن با انتخاب رشته ارشد علوم فنی مهندسی به ادامه تحصیل در هریک از گرایش های آن بپردازند .گرایش ها و زیر شاخه های علوم مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد بسیار زیاد می باشد و تنوع زیادی برای دانشجویان وجود دارد و آنها باید با توجه به علاقه و استعداد خود در این رشته ها به ادامه تحصیل بپردازند.برای مثال چند نمونه از رشته های علوم مهندسی که دارای طرفداران بیشتری می باشند و یا موقعیت بهتری در بازار کار در کشور را دارند نام می برده و توضیح مختصری در ارتباط با برخی از آن ها می دهیم .

مهندسی مکانیک ،مهندسي برق، مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی، مهندسی پزشکی، مهندسی پلیمر، مهندسی هوا فضا، مهندسی نفت، مهندسی معماری، مهندسی مواد، مهندسی فناوری اطّلاعات،عمران کارتوگرافی، علوم مهندسی، صنایع ایمنی، کارشناسی چند رسانه ای / مولتی مدیا، مخابرات دریایی، ماشین ابزار،ماشین های کشاورزی، مهندسی شهرسازی، مهندسی سیستم، مهندسی رباتیک،مهندسی راه آهن، مهندسی دریا،  مهندسی خودرو،  مهندسی تکنولوژی و آبادانی روستاها،  مهندسی اپتیک و لیزر، مهندسی ایمنی و بازرسی فنی ، مهندسی آبیاری، مهندسی کشتی، مهندسی کشاورزی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی هوانوردی – خلبانی، مهندسی نسّاجی، مهندسی معدن ، مهندسی مدیریت اجرایی ،  مهندسی مدیریت پروژه ،  مهندسی مکاترونیک ،  ناوبری‌ و فرماندهی‌ كشتی ، تأسیسات حرارتی و برودتی ،مهندسی مکانیک نیروگاه ،مهندسی حمل و نقل ریلی ،مهندسی خط و سازه های ریلی ،مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما.

مهندسی برق :

بهترین تعریفی که می شود از این رشته انجام دهیم این است که ماهیت این رشته و محور و هدف اصلی فعالیت آن تبدیل سیگنالی به سیگنال دیگر است که ممکن است این سیگنال شکل موج جریان یا ولتاژ،  یا ترکیب دیجیتالی اطلاعات باشد .

مهندسی مکانیک :

این رشته را می توان بخشی از علم فیزیک دانست . با استفاده از مفاهیم پایه فیزیک و ریاضی به بررسی حرکت اجسام بپردازد. با توجه به این بررسی های انجام شده و نتایج آنها طرح های جدیدی برای فن شناسی و صنعت ارائه می کند.

مهندسی عمران :

هدف اصلی این رشته را می توان تربیت افراد متخصص و کارشناس برای انجم و شرکت در پروژه های عمرانی در زمینه های مختلف مانند: ساختمان سازی ، راه سازی ، سازه ها و بناه های آبی و …. دانست .

مهندسی کامپیوتر :

این رشته در دنیای امروز بسیار با اهمیت است و جایگاه ویژه ای دارد زیرا تکنولوژی امروز وابسته به کامپیوتر است و از آن جدا نمی شود . این رشته به طراحی و ساخت اجزای نختلف کامپیوتر می پردازد و هدف آن معرفی افراد متخصص در زمینه های طراحی ، ساخت و ساز و راه اندازی اجزای رایانه می باشد .

مهندسی پزشکی :

این رشته کاربرد مهندسی را در علم پزشکی بیان می کند . این رشته به بررسی و مطالعه اصول و عملکرد سیستم های زنده و مدلسازی آن و به کار گرفتن اطلاعات حاصل از آنها برای درمان و بهبودی بیماران می پردازد.

دروس معرفی شده تنها چند نمونه می باشند وو دانشجویان می توانند با انتخاب رشته ارشد علوم فنی مهندسی در هرکدام از رشته ها به که به آنها علاقه دارند تحصیل نمایند.

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور