انتخاب رشته ارشد علوم تربیتی

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 


برای بیان و تعریف هر رشته بهتر است به تعریف ویژگی ها و ابعاد آن بپردازیم .دانشجویان متقاضی این رشته باید پس از پذیرفته شدن در آزمون کارشناسی ارشد با انتخاب رشته ارشد علوم تربیتی به در این رشته به ادامه تحصیل بپردازند.در علوم تعلیمی و تربیتی دانشمندانی که صاحب نظر و کارشناسی در مسئله تعریف این علم اختلاف نظر هایی دارند .این اختلاف نظر هم تعریف و هم ویژگی ها و ابعاد این رشته را شامل می شود. این تفاوت ها از لحاظ نظر به این دلیل می باشد که تعریف مسئله تربیت مانند خود تربیت مشکل می باشد .در تعریف عامیانه تربیت شامل افرادی می شود که  وظیفه ی هدایت و اداره ی کودکان و اطفال را به عهده دارند.

 

 

 

رشته علوم تربیتی از زیر شاخه های رشته علوم انسانی می باشد که به آموزش و بررسی ابعاد و جنبه های گوناگون مسائل آموزش و پرورش انسان و علوم و دانشهای مربوط به آن می پردازد .این رشته ابعاد مختلف آموزش مانند تریس ، استفاده و بکارگیری نیرو و قدرت فکر و رشد را مورد بررسی قرار می دهد .این رشته در مقطع کارشناسی ارشد به سه بخش علوم تربیتی 1 ، علوم تربیتی 2 و علوم تربیتی 3 تقسیم می شود و دارای 15 گرایش تحصیلی می باشد . هر سال تعداد بیشماری از دانشجویان در رشته علوم تربیتی 1 شرکت می نمایند .در مورد آینده شغلی و بازار کار این رشته می توان گفت دانشجویان فارغ التحصیل این رشته اغلب به فعالیت در آموزش و پرورش می پردازند یا به کار در سازمان بهزیستی و یا وزارت بهداشت مشغول می شوند .
رشته علوم تربیتی 1 دارای 8 گرایش می باشد :
برنامه‌ریزی‌ درسی ،آموزش و بهسازی منابع انسانی، تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش (تعلیم‌ و تربیت اسلامی) ، مدیریت آموزشی ، تحقیقات آموزشی ، تکنولوژی آموزشی‌ ، آموزش بزرگسالان ، مدیریت و برنامه‌ریزی آموزش عالی.
 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:
•    بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
•    با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
•    مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
•    مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
•    انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور