انتخاب رشته ارشد طراحی شهری

 

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

برای این رشته تعاریف مختلف و گوناگونی ارائه شده است و اتلاف نظرهایی برای تعریف آن وجود دارد و دیدگاه افراد در این باره متفاوت  می باشد . طراحی شهری رشته است که امروزه بسیار کاربرد دارد و جوامه مختلف همواره به آن نیاز خواهند داشت و بدون شک دانشجویانی که با انتخاب رشته ارشد طراحی شهری و تحصیل در آن ، فارغ التحصیل شوند به موقعیت شغلی بسیار مناسبی خواهند رسید .این رشته به طراحی شهر به صورت سه بعدی می پردازد و به مناسبات انسان به محیط اطراف خود بسیار توجه می کند .

 

 

در این طراحی تمام ابعاد جسمی و روحی انسان مد نظر گرفته می شود تا با استفاده از آنها به ارتقای شهر پرداخته شودو رشته طراحی شهری فعالیتی است میان رشته ای وفرایند های حل مشکلات و مسئله گشایی را در بر می گیرد  و هدف آن ارتقای سطح شهر می باشد. در کشور ما زمینه تحصیل در این رشته تا مقطع دکتری فراهم می باشد و افرادی که به ادامه تحصیل در خارج از کشور علاقه مند می باشند باید به صورت شخصی اقدام نمایند زیرا متاسفانه مراکز و موسسات آموزشی تلاشی برای بورسیه افراد در این رشته نمی کنند . دانشجویان فارغ التحصیل این رشته می توانند به ارائه طرح های نوسازی و بازسازی در مقیاس های کوچک و بزرگ بپردازند و یا طرح هایی برای آماده سازی زمین ارائه نمایند .

دروس اصلی این رشته که پس از انتخاب رشته ارشد طراحی شهری باید طی ترم های متعدد گذرانده شود عبارتند از :

نظریه های طراحی شهری ( 3 واحد) ، تحلیل شکل و فضای شهری ( 2واحد) ، روش ها و فنون طراحی شهری ( 3 واحد) ، طراحی شبکه حمل و نقل درون شهری ( 2 واحد) ، سیر اندیشه های شهرسازی ( 2 واحد) ، کارگاه طراحی شهری (1) ( 3 واحد ) ، کارگاه طراحی شهری (2) ( 5 واحد) ، سمینار ( 2 واحد) ، بهسازی و نوسازی بافت های قدیمی ( 2 واحد)

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور