انتخاب رشته ارشد سراسری مکانیک

 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مکانیک

  ،انتخاب رشته ارشد ارشد سراسری مکانیک ، انتخاب رشته ارشد آزاد

 • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد مکانیک ، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد مکانیک
 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد رشته مکانیک
 • بررسی احتمال قبولی شما در رشته مکانیک و دانشگاه مورد نظرشما توسط

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

مهندسی مکانیک،‌ از بهترین رشته های فنی و مهندسی است که دانشجویان در این رشته،‌اصول و قوانین انرژی،‌حرکت و گرما را یاد می گیرند و یک مهندس مکانیک می تواند دستگاه های کوچک و بزرگ فنی را طراحی و تولید کند و همچنین متخصصان این رشته می توانند، حرکت ماهواره ها را مدل سازی کنند و در طراحی و مدل سازی موتورهای خودرو،‌ هواپیما،‌تجهیزات پزشکی و … می توانند مشغول به کار شوند و فارغ التحصیلان در مقطع ارشد، می توانند عضو نظام مهندسی شوند و پروانه نظارت و طراح کسب کنند و در دانشگاه ها و مدارس مشغول به تدریس می شوند.

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک:

مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید:

دانشجویان و متخصصان در این گرایش با تکنولوژی های مرتبط با قالب و ابزار سازی، جوشکاری، تراشکاری، ‌ساخت و تولید ماشین آلات صنعتی، کشاورزی،‌خودروسازی و… آشنا شده و می توانند این دستگاه را مدل سازی و طراحی کنند.

-مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی:

دانشجویان و متخصصان در این گرایش، در کارخانه های تولیدی،‌به طراحی اجزای داخلی ماشین آلات صنعتی و کشاورزی و … می پردازند و فارغ التحصیلان در این گرایش می توانند در صنایع مختلف از جمله خودروسازی،‌ هواپیما سازی،‌ صنایع نظامی و … مشغول به کار شوند که کار اصلی آنها، طراحی و مدل سازی می باشد.مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی:

در این گرایش،‌ دانشجویان،‌ با استفاده از تکنولوژی های جدید و به روز برای طراحی و محاسبات اجزای سیستم هایی که اساس تبدیل انرژی، انتقال حرارت و جرم کار می کند، مشغول به کار می شوند و متخصصان در این گرایش، می توانند در صنایع مختلف نظیر نظامی،‌خودروسازی نیروگاه ها و صنایع هوایی و … کار کنند.

مهندسی مکانیک گرایش مهندسی پزشکی- بیومکانیک

دانشجویان و فارغ التحصیلان در این گرایش می توانند در زمینه های مکانیکی مرتبط در تجهیزات پزشکی مشغول به کار شوند. این گرایش یکی از گرایش های جدید می باشد که گستره ی کاری آن در ساخت دست و پا مصنوعی و زمینه های مرتبط با آن می باشد.

مهندسی مکانیک گرایش محرکه خودرو:

دانشجویان در این گرایش به بررسی و طراحی موتورهای دو زمانه و چهار زمانه،‌موتورهای کاربراتوری و انژکتوری، بنزینی،‌ گازوئیلی و … می پردازند که در صنایع هوایی، نظامی و …. میتوانند مشغول به کار شوند.

مهندسی مکانیک گرایش طراحی سیستم های دینامیکی خودرو:

دانشجویان در این گرایش با تکنولوژی های مختلف در حال حاضر در دنیا در زمینه های مرتبط تعلیق، ‌ترمز و فرمان آشنا می شوند و فارغ التحصیلان به طراحی آن و مدل ساز ی آن می پردازند.

مهندسی مکانیک گرایش سازه بدنه خودرو:

دانشجویان و فارغ التحصیلان در این گرایش،‌با اطلاع از علم مواد،‌مقاومت آنها،‌طراحی و محاسبات مهندسی و …،‌به طراحی خودروها و بدنه های آنها در حالت های مختلف می پردازند.

مهندسی مکانیک گرایش مکاترونیک:

این گرایش، تلفیقی از سه رشته ی مهندسی الکترونیک،‌مهندسی کامپیوتر و مهندسی مکانیک می باشد که فارغ التحصیلان در این گرایش با علم به رشته­های الکترونیک،‌کامپیوتر و مکانیک به عنوان ناظر طراح های مهندسی شده مشغول به کار می شوند و آنها را بررسی و تجزیه و تحلیل می کنند.


باتوجه به اهمیت موضوع در

انتخاب رشته مقطع ارشد

پیشنهاد میگردد داوطلبان ارشد رشته مکانیک

از نرم افزار انتخاب رشته ارشد سراسری مکانیک

استفاده نمایند.علاقه مندان میتوانند جهت تخمین احتمال قبولی خود در رشته مکانیک با مشاوران مرکز انتخاب رشته تماس گرفته و بررسی نمایند که در مقطع ارشد مکانیک میتوانند در کدام دانشگاه نمره قبولی کسب نمایند.همچنین مشاورین این مرکز به شما اطلاعاتی میدهند که داوطلبان سال گذشته با رتبه شما در مقطع ارشد سراسری چه نتایجی گرفتند و در کدام دانشگاه قبول شدند.

مشاورین این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهند:

 • مکانیک و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته در رشته مکانیک با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
 • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد رشته مکانیک

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مکانیک

  ،انتخاب رشته ارشد سراسری ،

  انتخاب رشته ارشد آزاد

 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری،

  انتخاب رشته کارشناسی ارشد مکانیک

  کنکور آزاد

تماس با مشاور