انتخاب رشته ارشد سراسری مهندسی نقشه برداری

 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری

  ،انتخاب رشته ارشد ارشد سراسری مهندسی نقشه برداری ، انتخاب رشته ارشد آزاد

 • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری ، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد مهندسی نقشه برداری
 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد رشته مهندسی نقشه برداری
 • بررسی احتمال قبولی شما در رشته مهندسی نقشه برداری و دانشگاه مورد نظرشما توسط

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 مهندسی نقشه برداری از مهم ترین رشته های فنی و مهندسی است که کاربرد زیادی در کشور دارد. دانشجویان در این مقطع و در این رشته، باید وقت زیادی برای مطالعات دقیق و گسترده برای ریاضیات کاربردی و فیزیک بگذرانند و برای برآورد مختصات و تهیه نقشه واحد های عملی زیادی می گذرانند که این بسیار مفید است و میتوانند در نظام مهندسی شرکت کرده و به عنوان ناظر و طراح مشغول به کار شوند.

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری:

 1. گرایش ژئودزی:

این گرایش به موضوعاتی چون تعیین شکل و اندازه زمین و مختصات موجود در سطح زمین و همچنین بررسی تغییرات زمانی در مرکز ثقل زمین میپردازد و متخصصان این رشته، این توانایی را دارند که پژوهشهای بنیادی ژئودزی کشور را بررسی و تجزیه و تحلیل کرده آن را مدیریت کنند.

گرایش ژئودزی به سه زیر گرایش تقسیم می شود:

 • ژئودزی فیزیک: متخصصان این گرایش، پارامترهای میدان ثقل زمین را تعیین می کنند.
 • ژئودزی دینامیک: متخصصان این گرایش، تغییرات لحظه ای در شکل و اندازه ی زمین را تجزیه و تحلیل و بررسی می کنند.
 • ژئودزی ماهواره ای: متخصصان این گرایش، مختصات هر نقطه را با استفاده از روش های ماهواره ای نظیر GPS، LLR-SLR تعیین و بررسی می کنند.

 کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری، گرایش سنجش از راه دور:

دانشجویان در این گرایش با اصول سنجش از دور از جمله بازاریابی، ذخیره کردن، پردازش اطلاعات جمع شده توسط ماهواره و تجزیه و تحلیل پروژه ها و تحقیقات عمرانی و  محیط زیستی و …. به صورت کمی و کیفی، آشنا می شوند.

متخصصان این رشته و گرایش، تغییرات دوره ای پدیده های موجود در زمین را بررسی کرده و مواردی چون تغییر مسیر رود، دریاچه ها و… را تحلیل کرده و همچنین متخصصان پس از فارغ التحصیلی در این گرایش می توانند در پیش بینی وضع هوا و جلوگیری از خطرات مانند بلاهای طبیعی، سیل، آلودگی هوا… نقش مهمی داشته باشند.

کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری، گرایش فتوگرامتری:

بررسی و اندازه گیری مختصات هندسی اجسام مانند پدیده ها، عوارض و یا ساختمان های صنعتی با استفاده از امکانات پیشرفته و عکسهای هوایی، فتوگرامتری نام دارد که به دو دسته فتوگرامتری متریکی و فتوگرامتری تفسیری تقسیم میشوند و فتوگرامتری تفسیری به  دو قسمت تفسیری عکس و سنجش از دور تقسیم میشوند.

کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری گرایش سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) :

در این گرایش، دانشجویان با مطالبی از جمله ذخیره سازی، پردازش اطلاعات مکانی و هوایی از طریق نقشه های موضوعی و مکانی آشنا شده و متخصصان در این گرایش، اطلاعات به دست آمده را به صورت های گرافیکی و موضوعی برای تعیین موقعیت و خصوصیات مکانی بیان کرده و پیاده سازی می کنند.

 

با توجه به اینکه این رشته، یکی از بهترین رشته های فنی و مهندسی است و گستردگی کار آن در هر گرایش متفاوت است، باید یک انتخاب درست داشته باشید تا بتوانید آینده درخشانی داشته باشید، شما می توانید با استفاده از تجارب مشاوران تخصصی انتخاب رشته مهندسی نقشه برداری، از آینده شغلی این رشته و هر گرایش در ایران آگاه شوید و از شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکترا در داخل و خارج کشور مطلع شوید، مشاوران تخصصی انتخاب رشته مهندسی نقشه برداری خانه مشاوره با توجه به رتبه شما، احتمال قبولی شما در گرایش و دانشگاه مورد نظر را با استفاده از نرم افزار های جدید و به روز بیان کرده و شما می توانید با خیالی آسوده، انتخاب رشته مطمئن و درستی داشته باشید.


باتوجه به اهمیت موضوع در

انتخاب رشته مقطع ارشد

پیشنهاد میگردد داوطلبان ارشد رشته مهندسی نقشه برداری

از نرم افزار انتخاب رشته ارشد سراسری مهندسی نقشه برداری

استفاده نمایند.علاقه مندان میتوانند جهت تخمین احتمال قبولی خود در رشته مهندسی نقشه برداری با مشاوران مرکز انتخاب رشته تماس گرفته و بررسی نمایند که در مقطع ارشد مهندسی نقشه برداری میتوانند در کدام دانشگاه نمره قبولی کسب نمایند.همچنین مشاورین این مرکز به شما اطلاعاتی میدهند که داوطلبان سال گذشته با رتبه شما در مقطع ارشد سراسری چه نتایجی گرفتند و در کدام دانشگاه قبول شدند.

مشاورین این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهند:

 • مهندسی نقشه برداری و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته در رشته مهندسی نقشه برداری با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
 • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد رشته مهندسی نقشه برداری

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری

  ،انتخاب رشته ارشد سراسری ،

  انتخاب رشته ارشد آزاد

 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری،

  انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری

  کنکور آزاد

تماس با مشاور