انتخاب رشته ارشد سراسری علوم اقتصادی

 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم اقتصادی

  ،انتخاب رشته ارشد ارشد سراسری علوم اقتصادی ، انتخاب رشته ارشد آزاد

 • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم اقتصادی ، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد علوم اقتصادی
 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد رشته علوم اقتصادی
 • بررسی احتمال قبولی شما در رشته علوم اقتصادی و دانشگاه مورد نظرشما توسط

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

مجموعه علوم اقتصادی (کد 1105) در مقطع ارشد دارای گرایش های:

علوم اقتصادی، اقتصاد محیط زیست، توسعه اقتصادی و برنامه ریزی، برنامه ریزی سیستم های اقتصادی، اقتصاد انرژی، بانکداری اسلامی، اقتصاد و تجارت الکترونیک، اقتصاد اسلامی، اقتصاد هنر، اقتصاد نفت و گاز، اقتصاد شهری است که به صورت روزانه، نوبت دوم، پردیس های خودگردان، پیام نور، غیر انتفاعی و مجازی دانشجو می پذیرد. برای موفقیت در رشته علوم اقتصادی علاوه بر تسلط روی مباحث اقتصادی باید دیدی قوی نسبت به مباحث اجتماعی علوم سیاسی و روانشناسی داشت چون مباحث اقتصاد حلقه ای از علوم اجتماعی است و شاخه های مختلف علوم اجتماعی از یکدیگر تأثیر می پذیرند.

 فارغ التحصیلان گرایش های ارشد علوم اقتصادی می توانند به صورت تخصصی در واحد های گوناگون وزارت اقتصاد مانند: برنامه و بودجه، بانک ها، مراکز آماری، مالیاتی، وزارت صنایع و … مشغول فعالیت شوند.

البته بازار کار به صورت غیر تخصصی نیز برای فارغ التحصیلان این رشته در شرکت های صنعتی، تجاری و بازرگانی، تولیدی و حتی به صورت تدریس فراهم است. برای اشتغال در واحد های تخصصی بایست مطالعاتی فراتر از مباحث دانشگاهی داشته باشند و بتوانند تئوری هایی را که آموخته اند به صورت مدل های اقتصادی برای تجزیه و تحلیل مشکلات اقتصادی و حل آن ها بکار بگیرند.

علاقمندان تحصیل در این رشته در مقطع دکترا می توانند در گرایش های علوم اقتصادی اقتصاد نفت و گاز، اقتصاد سلامت به شکل روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان به تحصیلشان ادامه دهند. دانشگاه شهید بهشتی تهران در گرایش علوم اقتصادی و دانشگاه یزد در گرایش اقتصاد برای پذیرفتگان ممتاز امکان اعطای بورس اعزام به خارج را دارند.

نرم افزار رایگان انتخاب رشته خانه مشاوره براساس رتبه و درصد قبولی داوطلبان سال گذشته شانس قبولی در گرایش و دانشگاه مورد نظر خود را پیش بینی کنید برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.


باتوجه به اهمیت موضوع در

انتخاب رشته مقطع ارشد

پیشنهاد میگردد داوطلبان ارشد رشته علوم اقتصادی

از نرم افزار انتخاب رشته ارشد سراسری علوم اقتصادی

استفاده نمایند.علاقه مندان میتوانند جهت تخمین احتمال قبولی خود در رشته علوم اقتصادی با مشاوران مرکز انتخاب رشته تماس گرفته و بررسی نمایند که در مقطع ارشد علوم اقتصادی میتوانند در کدام دانشگاه نمره قبولی کسب نمایند.همچنین مشاورین این مرکز به شما اطلاعاتی میدهند که داوطلبان سال گذشته با رتبه شما در مقطع ارشد سراسری چه نتایجی گرفتند و در کدام دانشگاه قبول شدند.

مشاورین این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهند:

 • علوم اقتصادی و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته در رشته علوم اقتصادی با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
 • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد رشته علوم اقتصادی

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم اقتصادی

  ،انتخاب رشته ارشد سراسری ،

  انتخاب رشته ارشد آزاد

 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری،

  انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم اقتصادی

  کنکور آزاد

تماس با مشاور