انتخاب رشته ارشد زیست شناسی

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

زیست شناسی یکی از علوم بسیار محبوب ، پایه است که می توان آن را به نوعی علم خداشناسی نیز نامید .یه علت  وسعت و گستردگی این علم ، زیر شاخه ها و گرایش های مختلفی برای علم زیست شناسی به وجود آمده است که دانشجویان می توانند با انتخاب رشته ارشد زیست شناسی در هر کدام از گرایش ها که به آن علاقه مند می باشند به ادامه تحصیل بپردازند . با بررسی هر کدام از مباحث علم زیست شناسی به قدرت خداوند پی خواهیم برد که چگونه این همه نظم در آفرینش وجود دارد .دانشجویان برای ورود به این علم و موفقیت در آن نیازمند صبر ، حوصله ، تلاش و پشتکار می باشند زیرا بسیاری از مبحث این علم تجربی می باشد و نیازمند به صبر برای بدست آوردن تجربه دارد . دانشجویانی که از این رشته فارغ التحصیل می شوند می توانند در مراکز پژوهشی و تحقیقاتی مانند انستیتو پساتور ،مرکز تحقیقات پلیمر ، مرکز تحقیقاتی ژنتیکی و تکنولوژِی زیستی و … به فعالیت بپردازند .همچنین این افراد می توانند به تدریس در مراکز آموزشی و دانشگاهی بپردازند .

 

 

 

رشته زیست شناسی در مقطع کارشناسی ارشد دارای هشت گرایش می باشد که دانشجویان پس از انتخاب رشته ارشد زیست شناسی می توانند در هر کدام از این گرایش ها بر اسا علاقه خود به ادامه تحصیل بپردازند ، این گرایش ها عبارتند از : علوم سلولی و مولکولی – ژنتیک -میکروبیولوژی – بیوشیمی – بیوفیزیک – زیست فناوری (بیوتکنولوژی) میکروبی – زیست فناوری دریا –  زیست فناوری- گرایش صنعت و محیط زیست که به صورت مختصر برخی از آنها را توضیح می دهیم .

گرایش علوم سلولی و ملکولی مقطع کارشناسی ارشد : در این گرایش سلول و مولکول های مهم و ضروری در حیات سلول که میتوان از آن ها ماده ژنتیکی و پروتئین را نام برد .

گرایش ژنتیک در مقطع کارشناسی ارشد : این رشته درباره انتقال صفات وراثتی که از والدین به فرزندان منتقل می شود بحث می کند . این وادین می توانند انسان ها باشند یا حتی باکتری ها و درخت ها باشند .

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور