انتخاب رشته ارشد زمین شناسی

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

این رشته و علم مربوط به اتفاقاتی است کا ازمان پیدایش زمین تا به امروز رخ داده است . با تمام بی توجهی هایی که در کشور به این رشته می شود هم چنان علاقه مندان و دانشجویانی هستند که با انتخاب انتخاب رشته ارشد زمین شناسی به تحصیل در این رشته می پردازند . بی توجهی به این رشته در کشور باعث شده است که مشکلات بسیاری رخ دهد . از جمله این مشکلات می توان ساختن سد های که به اندازه مناسب در آنها آبی جمع نمی شود و یا ساخت و ساز جاده های کشور که بسیاری ازآنها دارای مشکلات بسیاری می باشند را نام برد . در جهان امروز این مسئله برای هر کشوری روشن است که تکنولوژی و صنعت وابسته به مواد اولیه و معدنی می باشد که اغلب آنها در کشور های جهان سومی قرار دارد و به نوعی سیاستگذاری ها ، ایجاد گروه ها و اتحاد های مختلف و حتی جنگهای جهانی برای رسیدن به این منابع می باشد که باعث شده است مرز های جغرافیایی کشور ها  مدام در حال تغییرات باشند . در جهان امروز وضعیت به گونه ای رقم خورده است که اگر کشورهای جهان سومی منابع خود را به خوبی بشناسند و از آنها به درستی و به نحو احسن استفاده کنند ، کشورهای پیشرفته دچار مشکلات و بحران جدی خواهند شد.

 

 

 

این رشته برای افرادی که واقعا به آن علاقه مند باشند جای پیشرفت بسیاری دارد .در این دوران تحصیلی دانشجویان پی خواهند برد که از گذشته تا کنون چه موجوداتی وجود داشته اند و زمین دچار چه تغییراتی شده است و این تنها بخش کوچکی از این رشته می باشد . موقعیت شغلی دانشجویان این رشته بستگی به گرایشی دارد که خود انخاب می کنند برای مثال فارغ التحصیلان رشته زمین شناسی مهندسی می توانند در کنار مهندسین عمران بر کار ساخت و ساز ساختمان ها ، راه ها ، سد ها و … نظارت داشته باشند . دانشجویان با انتخاب رشته ارشد زمین شناسی می توانند در گرایش های مختف این رشته تحصیل نمایند و به موفقیت های بسیاری دست یابند . دروس اصلی رشته زمین شناسی به شرح زیر است :

  زمين شناسي فيزيکي، زمين شناسي تاريخي،  بلورشناسي هندسي،  بلورشناسي نوري ، زمين شناسي ايران ،سنگ شناسي آذرين ، سنگ شناسي دگرگوني، سنگ شناسي رسوبي،  زمين شناسي ساختماني، زمين شناسي نفت، ژئوشيمي رسوبي،  ژئوشيمي آلي، ژئوفيزيک،  چينه شناسي،   زمين شناسي مهندسي ، زمين شناسي زيست محيطي،   فسيل شناسي و …..

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور