انتخاب رشته ارشد زبان فرانسه

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

انتخاب رشته ارشد زبان فرانسه شامل دو شاخه می باشد که در دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور تدریس می شوند.همانطور که گفته شد این رشته شامل دو گرایش می باشد : 1 – گرایش مترجمی .2- گرایش ادبی .

زبان فرانسوی ، زبانی است هنری و ادبیاتی که زبان رسمی چندین کشور مسلمان آفریقایی است  و همچنین کشور فرانسه یکی از قطبهای علمی جهان نیز می باشد که نویسندگان و هنرمندان بزرگی مانند :  ویکتور هوگو ، آلفرد دوموسه  ، گوستاوفلوبر و چندین تن دیگر را به جهانیان معرفی کرده است.در کشور ما نیز متخصصان  بسیاری در این رشته وجود دارند و در زمینه ادبیات و مترجمی زبان فرانسه فعالیت می کنند.

 

دانشجویان گرایش مترجمی با اصول و تئوریهای ترجمه آشنایی پیدا کرده و به دیدی کلی نسبت به ترجمه زبان فرانسوی می رسند و در طی مدت زمان و ترم های متعدد به ترجمه متون کوتاه و بلند، جملات و کلمات ساده و پیچیده می پردازند تا در آخر بتوانند متن های سنگین و مشکل ادبی را ترجمه کنند و در آخر با افزایش توانایی خود می توانند به صورت کتبی یا شفاهی متون فرانسوی را با سرعت و کیفیت مطلوب و مناسب ترجمه کنند.

دانشجویان گرایش ادبی در ابتدا باید دروسی مانند مکالمه ، نگارش ، خواندن و مکالمه زبان فرانسوی را فرا گرفته تا با ادبیات این زبان که شامل مکتب های ادبی گوناگون مانند : رمانتیسم، سروئالیسم ،رئالیسم و…… می شود آشنا شوند.همچنین در طول ترم تاریخ ادبیات زبان فرانسوی ، نقدهای ادبی ، نویسندگان و هنرمندان فرانسوی را شناخته و با آنها  آشنا می شوند . همیچنین بدیهی است که در این گرایش دانشجویان با اشعار فرانسوی نیز آشنا شده و شعر نو و کلاسیک فرانسوی را فرا می گیرند و قواعد و اصول کلی هر کدام از سبک ها را درک می کنند قواعد و اصولی مانند : شناخت و تشخیص قافیه های غنی و ضعیف ، اصول و قواعد شعر کلاسیک .

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور