انتخاب رشته ارشد زبان انگلیسی

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

ضرایب دروس آزمون کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی بر اساس دفترچه ثبت نام 95 آزمون و انتخاب رشته ارشد زبان انگلیسی شامل سه گرایش : آموزش زبان انگلیسی ، زبان و ادبیات انگلیسی ، مترجمی زبان انگلیسی می باشد و ضرایب دروس در هر رشته طبق جدول زیر است :

 

رشته/ضرایب

زبان عمومی

زبان تخصصیآموزش

زبان تخصصی ادبیات

زبان تخصصی مترجمی

آموزش زبان انگلیسی

2

3

0

0

زبان و ادبیات انگلیسی

2

0

3

0

مترجمی زبان انگلیسی

2

0

0

0

 

 

زبان انگلیسی یکی از مهمترین رشت های تحصیلی است که امروزه در کشور تدریس می شود  و یادگیری آن جدا از بحث های درسی و دانشگاهی به نوعی می توان گفت برای هر فردی که می خواهد امروزه به کسب و کار بپردازد و آینده روشنی داشته باشد نیاز است.زیرا این زبان ، زبان بین الملی است و برای آنکه ما بتوانیم همواره به روز ببوده و اطلاعات خود را به روز رسانی کنیم به آن نیازمندیم.تحصیل در رشته زبان انگلیسی که در دانشگاه ها تدریس می شود این قابلیت را فراهم می کند که دانشجو به راحتی پس از گذراندن مقاطع تحصیلی بتواند به این زبان مسلط شده و در موقعیت شغلی بسیار مناسبی قرار بگیرد .تحصیل در این رشته اگر با پشتکار و تلاش همراه شود امکان انجام فعالیت های تخصصی تر را به دانشجو و فرد فارغ التحصیل خواهد داد .همانطور که گفتیم انتخاب رشته ارشد زبان انگلیسی شامل سه گرایش است که هرکدام را به اختصار توضیح می دهیم .

 

 

 

رشته آموزش زبان انگلیسی

در این گرایش به تحقیق و بررسی پیرامون آموزش و یادگیری زبان انگلیسی پرداخته می شود و به بحث درباره  مشکلات آموزش و یادگیری این زبان و راه حل های این مشکلات پرداخته می شود . این رشته از مجموع چند رشته حاصل شده است و از مفاهیم و معانی آنها در آن استفاده می شود .

رشته زبان و ادبیات انگلیسی

یکی دیگر از گرایش های رشته زبان انگلیسی می باشد ، که در آن به تاریخ ادبیات ، فنون و نقد های ادبی  می پردازند . معمولا افرادی در این رشته شرکت می کنند که به یک یا چند حوزه های ادبی علاقه مند می باشند.

 

رشته مترجمی زبان انگلیسی

در این رشته به اصول و قواعد ترجمه و نگارش زبان انگلیسی پرداخته می شود .یک مترجم خوب باید به دو زبان مبدا و مقصد مسلط باشد و از اصول ترجمه به خوبی آگاه باشد . در این گزایش به دانشجویان آموزش های لازم برای تسلط در امور ترجمه متون داده می شود.

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور