انتخاب رشته ارشد روانشناسی

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

روانشناسی یکی از رشته هایی است که در کشورما و همچنین کشور های دیگر جهان بسیار کار برد دارد و دانشجویان زیادی با شرکت در آزمون و قبولی در آن با انتخاب رشته ارشد روانشناسی به تحصیل در این رشته می پردازند .روانشناسی را میتوان علم مطالعه و تحلیل رفتارها و فرایندهای ذهنی ، بر اساس تحقیق و تحلیل ها و یافته های علمی دانست .رفتار اعمالی مانند راه رفتن ، صحبت کرددن و … را شامل می شود که قابل مشاهده و اندازه گیری می باشند.اما فرایند های ذهنی به اعمالی گفته می شود که قابل مشاهده و درک کردن به صورت مستقیم نمی باشند و آن ها را باید در رفتار و دیگر فرایند ها مشاهده نمود مانند :ترس،هیجان و تفکر. این رشته شامل گرایش های مختلفی است که برخی از آنها را به صورت مختصر توضیح می دهیم .  

 

 

 

روانشناسی عمومی  یکی از شاخه ها و زیر مجموعه های روانشناسی و علوم انسانی می باشد که شامل : شناخت مسائل روانشناسی ، نحوه و چگونگی استفاده از علم روانشناسی در آموزش و پرورش ، علت رفتارهای گوناگون انسان ، شناخت کودکان استثنائی و عادی و … می شود.

روانشناسی بالینی : یکی دیگر از زیر شاخه های رشته روانشناسی می باشد که به بررسی و مطالعه ی نا هنجاری های رفتار انسان ، پیشگیری ، تغییر و درمان این ناهنجاری ها بر اساس روان شناسی می پردازد .

روانشناسی بالینی کودک و نوجوان :این رشته از سال 84 به عنوان زیر مجموعه به رشته روان شناسی اضافه شد . این رشته همانند رشته روان شناسی بالینی می باشد ، اما به بررسی اختلالات دوران کودکی و نوجوانی افراد می پردازد .

روان شناسی اسلامی : این رشته مسائل و مفاهیم روان شناسی را در محدوده و قلمرو دین و علم بررسی می کند و از تلفیق دو دیدگاه اسلامی و کلاسیک به وجود آمده است .

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور