انتخاب رشته ارشد حقوق بین الملل

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

حقوق بین الملل یکی از گرایش های رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد می باشد . دانشجویان با انتخاب رشته ارشد حقوق بین الملل و تحصیل در این رشته می توانند مباحثی مانند : اصول و قواعد روابط میان دولتها ، سازمانهای بین المللی و افراد در زمینه های مختلف را فرا بگیرند . دانشجویان این گرایش از رشته حقوق در طول دوران تحصیلی با متن های حقوقی به زبان خارجی ، حقوق بین المللی سازمان و نهاد ها ، حقوق بین المللی اسلامی ، روش های و راه های مسالمت آمیز برای حل و فصل اختلافات و چالش های بین المللی آشنا می شوند و پس از فراغت از تحصیل بر مباحثی که بیان شد تسلط کامل پیدا می کنند . در آزمون حقوق بین الملل در رشته کارشناسی از پنج امتحان به عمل می آید و هرکدام از آنها منابعی برای مطالعه و یادگیری دارند.

این دروس به شرح زیر می باشند :

متون حقوقی (ضریب 2) ، بین الملل عمومی (ضریب 2) ، حقوق اساسی (ضریب 1 ) ، حقوق مدنی (تعهدات) ( ضریب 1)، بین الملل خصوصی (ضریب 1) .

علاقه مندان و دانشجویان این رشته علاوه بر علاقه به این رشته باید به یکی از زبان های بین المللی نیز تسلط کامل و کافی داشته باشند و علت این امر این است که بسیاری از متون و کتب این درس به زبان انگلیسی یا فرانسوی می باشد و دانشجویان برای استفاده به موقع و راحت از این منابع باید به این زبان ها تسلط داشته باشند.پس از اتمام تحصیل دانشجویان می توانند در وزارت امور خارجه و یا قسمت روابط بین المللی سازمان ها و وزارتخانه ها به فعالیت و کار بپردازند.

لیست  کلی دروسی که بعد از  انتخاب رشته ارشد حقوق بین الملل باید اخذ گردد به شرح زیر است :

حقوق بین الملل اسلام ، حقوق بین الملل اقتصادی، سازمانهای بین المللی، مسئولیت بین المللی، حقوق معاهدات ، حقوق دریاها، حقوق بین الملل خصوصی، روشهای حل و فصل اختلافات بین المللی، یکی از دروس اختیاری، روش تحقیق ، متون حقوقی به زبان خارجه، سمینار ، پایان نامه

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور