انتخاب رشته ارشد بیوشیمی بالینی

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

رشته ارشد بیوشیمی بالینی به مطالعه و بررسی فرایند های شیمیایی مختلفی که در سیتسم زنده موجودات رخ می دهد می پردازد . دانشجویان برای شرکت در این دوره آموزشی باید ابتدا در آزمون کارشناسی ار شد این دوره شرکت کرده و سپس با انتخاب رشته ارشد بیوشیمی بالینی در این رشته به ادامه تحصیل بپردازند . این رشته در مقطع کارشناسی  به صورت تخصصی به تجزیه و تحلیل مباحثی پیرامون چگونگی ساختار ونحوه عملکرد اجزاء سلولی مانند : لیپیدها ، کربوهیدارت‌ها، ، پروتئین‌ها اسیدهای نوکلئیک و انواع دیگر مولکولهای زیستی  می پردازد . این رشته سعی دارد به سوالات مربوط به واکنش های شیمیایی که در اندام موجودات زنده رخ می دهد ، پاسخ دهد . این رشته دارای اهمیت بسیاری می باشد زیرا در آن از  روش های شیمیایی برای درک و فهم مطالب فرایند های مختلف زیستی استفاده می شود .

 

 

تمامی جانداران ، گیاهان ، جانوران از ترکیب های مختلف شیمیایی تشکیل شده اند و وظیفه این رشته این می باشد که این مواد ، ساختمان آنها و نقششان را در حیات موجودات شناسایی نمایند . در یکی از گرایش ها و زیر شاخه های این علم از مطالعات و بررسی هایی که در این رشته انجام می شود برای ساخت واکسن قابله با بیماری های ویروسی استفاده می شود و این نکته قابل ذکر است که بیوشیمیستها در زمینه و حوزه ی بیماری های خطر ناک و کشنده مانند : ایدز و سرطان نیز فعالیت دارند .

دروس اصلی که پس از انتخاب رشته ارشد بیوشیمی بالینی باید در چند ترم متعدد اخذ گردد و گذرانده شوند به شرح زیر است : آنزيم شناسي عمومي ، بيولوژي مولكولي ، متابوليسم مواد سه گانه ، روشهاي آزمايشگاهي و شناخت كار ، با دستگاهها ، بيوشيمي بافت ها ، بيوشيمي هورمون ، بيوشيمي ادرار و خون

کلیه دورس دارای 2 وااحد می باشند  پایان نامه نیز با 8 واحد در کنار این دروس باید اخذ گردد .

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور