انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری

 

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

این رشته از سال 1387 به عنوان رشته ای مستقل در مقطع کارشناسی گنجانده شد و در دانشگاه های کشور تدریس آن اغاز گردید . پس از تاسیس این رشته و آشنایی دانشجویان با آن ، علاقه مندان به این رشته در کنکور کارشناسی ارشد آن شرکت کرده و با انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری به تحصیل در این رشته و فراگیری مباحث آن پرداختند . هدف رشته برنامه ریزی شهری کنترل اصولی و باقاعده شهر ها و سکونتگاه های انسانی می باشد و هم چنین این رشته سعی دارد با آموزش های لازم به افراد متخصص عوام رشد و پیشرفت این سکونتگاه ها را فراهم نماید . افرادی که در این رشته بحصیل می نمایند ، نیاز به قدرت تحلیل بالایی دارند و فعالیت هایی که در این رشته باید انجام دهند به صورت گروهی و میدانی گسترده می باشد .

 

 

دانشجویان دوره کارشناسی ارشد رشته برنامه ریزی شهری توانایی و قدرت لازم برای  طرحهای گوناگون  توسعه شهری مانند : طرحهای جزئیات شهری ، بافتهای فرسوده شهری ، طرحهای جامع شهری، طرحهای آماده سازی زمین ، طرحهای تفصیلی، و طرحهای مربوط به و اسکانهای غیر رسمی را در طول مدت تحصیل خود در این رشته کسب کرده و فرا می گیرند . همین مسئله باعث شده است ارتباط مناسب و خوبی بین این رشته و سایر رشته های فنی و اقتصادی در پروژه های که به مسائل شهری مربوط می شوند ایجاد شود . فارغ التحصیلان این رشته با توجه به نیاز های جامعه بدون شک هم در بخش خصوصی و هم در بخش دولتی از موقعیت کاری بسیار خوبی بر خوردار خواهند بود . این رشته در  مقطع کارشناسی ارشد دارای 3 گرایش می باشد و دانشجویان می توانند پس از انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری در هرکدام از این گرایش ها که به آن علاقه دارند به تحصیل بپردازند این گرایش ها عبارتند از : برنامه ریزی شهری، برنامه ریزی منطقه ای و مدیریت شهری .

 

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور