انتخاب رشته ارشد باستان شناسی

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

این رشته در کشور ایران از زیر مجموعه های رشته علوم انسانی به حساب می آید. البته مدتی هم دانشکده های هنر نیز رشته باستان شناسی را در مقطع کاردانی راه اندازی نمودند البته دانشجویان علاقه مندی که در دانشکده های هنر به تحصیل در این رشته پرداخته اند برای ادامه تحصی می بایست در کنکور سراسری کارشناسی علوم انسانی شرکت کرده و در زیر مجموعه آن ادامه تحصیل دهند و برای دوره ارشد نیز در آزمون شرکت کرده و پس از قبولی در آزمون با  انتخاب رشته ارشد باستان شناسی به ادامه تحصیل خود بپردازند.اموزش این رشته در کارشناسی ارشد به این منظور است که مدرسین و متخصصینی در این زمینه تربیت شوند.از اهداف اموزش این رشته می توان موارد زیر را نام برد:

 

 

 

تعلیم و تربیت مدرسین  و کارشناسان برای آموزش باستان شناسی قبل از  تاریخ ایران باستان، بین النهرین ،مصر و هند و آسیای صغیر  تعلیم و تربیت اساتید برای آموزش باستان شناسی دوران و زمان تاریخ ایران ، بین النهرین ،روم و یونان  و…  . عده ای رشته باستان شناسی و تاریخ را یکی می دانند ، اما لازم به ذکر است اگر چه این دو رشته از نلحاظ هایی با یکدیگر مشابهت هایی دارند ولی یکی به حساب آوردن این دو رشته اصلا صحیح نمی باشد و درست نیست . رشته تاریخ مجموعه نوشته ها و آثاری که از گذشتگان به جا مانده است را شامل می شود ، اما رشته باستان شناسی خود به دنبال این آثار می گردد.

دروسی که پس از انتخاب رشته ارشد باستان شناسی باید اخذ گردد به شرح زیر است :

باستان شناسی دوره تاریخی ایلام (2 واحد) ، باستان شناسی دوره تاریخی ماد ( 2 واحد) ، باستان شناسی دوره هخامنشی (2 واحد) ، باستان شناسی دوره تاریخی اشکانی (2 واحد) ، باستان شناسی دوره تاریخی ساسانی (2 واحد) ، باستان شناسی بین النهرین از آغاز ادبیات تا دور سوم (3واحد) ، باستان شناسی بین النهرین در طول هزاره دوم و اول ق. م (3 واحد) ، باستان شناسی دوران تاریخی یونان ( 2 واحد) ، باستان شناسی دوره تاریخی روم (2 واحد)

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد

 

تماس با مشاور