اعلام نتایج کنکور سراسری 96

  • اعلام نتایج کنکور سراسری 96، انتخاب رشته کنکور سراسری 96
  • رتبه و تراز قبولی کنکور سراسری 96، مشاوره تحصیلی کنکور 96
  • طریقه مشاهده نتایج کنکور 96، شماره پرونده، داوطلبی و اطلاعات شخصی کنکور 96
  • سامانه هوشمند تلفنی و پاسخگویی به سؤالات شما

اعلام نتایج کنکور سراسری 96

کنکور سراسری 96 در روزهای 15 و 16 تیرماه برگزار شد و طی آن داوطلبان زیادی در کنکور از رشته های ریاضی، تجربی، هنر، زبان و انسانی در آن شرکت می نمایند. نتایج آزمون کنکور سراسری 96 از طریق سازمان سنجش از طریق سایت سازمان سنجش در قالب کارنامه صادر می گردد که کارنامه ی داوطلبان شامل رتبه و تراز، درصد دروس قبولی به همراه رتبه ی کشوری آنان می باشد. با توجه به سال های گذشته و طبق اعلام سازمان سنجش، نتایج کارنامه ی اولیه ی داوطلبان در نیمه ی ابتدایی مردادماه اعلام می گردد و پس از آن داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاهی شده اند، می توانند انتخاب رشته ی خود را انجام دهند و پس از آن داوطلبان برای اطلاع از نتایج نهایی کنکور 96 در اواخر شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش کشور میتوانند نتایج نهایی را مشاهده نمایند.

همچنین داوطلبان می توانند با مشاوران مرکز تماس گرفته و یا در کانال تلگرام مرکز عضو شده و از زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری مطلع شوند.

طریقه ی مشاهده  نتایج کنکور سراسری 96:

داوطلبان پس از اطلاع از زمان نتایج نهایی کنکور سراسری 96 می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش از منوی سراسری روی لینک کارنامه ی اولیه ی آزمون کنکور 96 مطلع شوند.

داوطلبان می بایست با استفاده از اطلاعات شخصی و یا اطلاعات رمز عبور، کارنامه ی اولیه ی خود را مشاهده نمایند. در شکل زیر:

 مشاهده  نتایج کنکور سراسری 96

مشاهده  نتایج کنکور سراسری 96

در ادامه نحوه ی ورود و مشاهده ی کارنامه ی اولیه آزمون را در هر 3 روش توضیح می دهیم. مشاهده ی نتایج کنکور با استفاده از شماره داوطلبی و اطلاعات شخصی داوطلبان با استفاده از شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و کارنامه ی کنکور سراسری 96 می توانند شرکت نمایند. داوطلبان در صورت دسترس نبودن شماره داوطلبی می توانند از روش های بعدی استفاده نمایند.

مشاهده ی نتایج کنکور با استفاده از شماره پرونده، کد رهگیری و اطلاعات شخصی

همانطور که در شکل بالا مشخص است یکی از روش های دیگر برای مشاهده ی اعلام نتایج کنکور 96 با استفاده از شماره پرونده، کد رهگیری می باشد. کد رهگیری و شماره پرونده ی داوطلب در رسید ثبت نام کنکور 96 او دریافت می شود.

مشاهده نتایج با شماره پرونده، شماره سریال و اطلاعات شخصی

با استفاده از شماره پرونده و شماره سرایل می تواند به راحتی به صفحه ی اعلام نتایج کنکور راه پیدا کنید، همچنین می توانید جهت اطلاع از روش های مشاهده ی اعلام نتایج با مشاوران مرکز تماس حاصل فرمایید.

مشاهده نتایج کنکور سراسری 96 بدون داشتن اطلاعات:

برای مشاهده ی کارنامه و اعلام نتایج کنکور 96 دیدیم که نیازمند اطلاعاتی می باشیم، اما داوطلبی که هیچ اطلاعاتی را در دست ندارد برای مشاهده انتخاب رشته خود چه کاری باید انجام دهد!؟

1- مراجعه به سایت سازمان سنجش

2- ایجاد حساب کاربری

3- درخواست بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی

سیستم مدت زمانی پس از درخواست، شماره ی پرونده و شماره داوطلبی را برای شما در حساب کاربریتان به نمایش می گذارد که با استفاده از این اطلاعات داوطلبان می توانند کارنامه ی نهایی خود را مشاهده نمایند.

اضافه می گردد مشاوران مرکز نیز می توانند شما را در اعلام نتایج کنکور 96 راهنمایی نمایند.

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اعلام نتایج کنکور سراسری 96، نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 96
  • تخمین رتبه و تراز کنکور سراسری 96، ظرفیت پذیرش دانشگاه های کنکور سراسری
  • دانشگاه های بدون کنکور سراسری 96، مشاوره شغلی کنکور سراسری 96
  • سامانه هوشمند تلفنی و پاسخگویی به سؤالات شما

 

تماس با مشاور