آخرین رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی و درصد دروس

  • راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی شیمی ، نرم افزار انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ، مشاوره تلفنی انتخاب رشته مهندسی شیمی

  • رتبه و تراز لازم برای قبولی رشته مهندسی شیمی کارشناسی ارشد، حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی ارشد مهندسی شیمی

  • ظرفیت پذیر رشته مهندسی شیمی کارشناسی ارشد،‌ معرفی رشته مهندسی شیمی ارشد و مقادیر دانشگاه ها

  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ، بررسی احتمال قبولی شما در رشته دانشگاه موردنظرتان براساس نتایج سال های گذشته
  • تخمین رتبه، مشاوره انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور ارشد مهندسی شیمی

آخرین رتبه ی قبولی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در سال های گذشته می تواند تأثیر زیادی بر روی نگرش و دید واقعی داوطلب در انتخاب رشته داشته باشد. دانش آموختگان با مقایسه ی درصد دروس پاسخ داده شده می توانند آن ها را با اطلاعات کارنامه ی خو سنجیده و با توجه به رشته و گرایش های قبول شده در سال های گذشته اقدام به انتخاب رشته نمایند. دانشگاه ها مخصوصاً دانشگاه آزاد لیستی از آخرین رتبه و تراز های قبولی را در رشته و گرایش ارائه شده اعلام می کنند. که با بررسی آن ها می توانیم تصمیم گیری بهتری را در هنگام انتخاب رشته ی ارشد داشته باشیم. همچنین دانش آموختگان می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ی ارشد از رتبه ی قبولی آخرین فرد قبول شده در دانشگاه و رشته ی مورد نظر اطلاع پیدا کنیم.

درصد دروس و آخرین رتبه ی قبولی ارشد مهندسی شیمی در دانشگاه سراسری :

درصد دروس و رتبه های قبول شده در دانشگاه سراسری می تواند ملاک نسبتاً خوب و قابل قبولی برای انتخاب رشته ی ارشد سال 96 ما باشد. در کنکور سراسری سال های گذشته نشان داده شده است که میانگین درصد دروس پاسخ داده شده در رتبه های برتر 40% و در رتبه های پایین مجاز شده 15% می باشد. در جدول زیر نمونه درصد و میانگین آن ها را در آزمون سراسری مشاهده می نمایید.

درصد دروس و آخرین رتبه ی قبولی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه آزاد :

هر دانشگاه آزاد نگاهی به آخرین رتبه و تراز های قبول شده می تواند در انتخاب رشته کمک زیادی به داوطلب نماید و در دانشگاه هایی که تراز آخرین نفر آن ها با تراز دانشجو یکی می باشد تا حد ممکن داوطلب رشته ی مورد نظر نتواند قبول شود.

 درصد دروس و آخرین رتبه ی قبولی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه غیرا نتفاعی :

قبولی در دانشگاه غیر انتفاعی به نسبت راحت می باشد زیرا هم آزمون کنکور آن آسان بوده و هم اینکه رقابت در انتخاب رشته ساده تر می باشد. اما نکته ای که به آن توجه باید کرد ظرفیت پایین اعلام شده ی دانشگاه های غیر انتفاعی می باشد. هم چنین وزارت علوم طی بخش نامه ای اعلام کرده است که تعدادی از پذیرفته شدگان مؤسسات غیر انتفاعی برای ثبت نام مراجعه نکرده اند و مؤسسات خالی مانده است. دانشگاه های غیر انتفاعی از بین کسانی که در کنکور شرکت نکرده اند و یا شرکت کرده و در جایی قبول نشده اند دعوت به ثبت نام کند. در سال 1395 در رشته ی مهندسی شیمی هیچ دانشگاهی بدون کنکور رشته ی مهندسی شیمی اعلام نکرده است.

ارشد بخون بدون آزمون!

درصد دروس و آخرین رتبه ی قبولی ارشد مهندسی شیمی پیام نور :

دانشگاه پیام نور یکی از مراکز عالی تحصیلی است که امکان تحصیل غیر حضوری در آن فراهم می باشد که علاقه مندان به این دانشگاه ها اصولاً داوطلبان شاغل و آن دسته از داوطلبانی هستند که دارای محدودیت زمانی می باشند. رتبه و تراز بالایی برای ورود به این دانشگاه ها لازم نبوده اگر چه تعداد دانشگاه های ارائه دهنده ی این رشته محدود بوده ولی رقابت آنچنان سخت نیست. هم چنین این نکته را متذکر می شویم که تحصیل در این رشته مستلزم هزینه می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی شیمی کلیک کنید

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • بررسی قبولی شما در رشته مهندسی شیمی و دانشگاه موردنظرتان بر اساس کارنامه های سال های گذشته
  • بررسی شانس قبولی شما در رشته مهندسی شیمی توسط نرم افزار انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی
  • مشاوره انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ، معرفی رشته مهندسی شیمی و مقایسه دانشگاه ها توسط کارشناسان متخصص
  • رتبه و تراز لازم برای قبولی ارشد مهندسی شیمی ، حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی
  • و هر سؤالی که پیرامون انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی


تماس با مشاور