مشاوره معافیت کفالت خدمت سربازی

  • مشاوره معافیت کفالت خدمت سربازی، مراحل و نحوه دریافت معافیت کفالت سربازی 97
  • شرایط معافیت کفالت  دوره سربازی سال 97 و سایر معافیت های سربازی
  • قوانین معافیت کفالت سربازی، اخبار جدید معافیت کفالت نظام وظیفه و قوانین آن
  • مشاوره تلفنی معافیت کفالت خدمت سربازی و پاسخگویی به سؤالات متداول شما در زمینه معافیت کفالت خدمت سربازی 97

پیش از هر مطلبی بیایی به این موضوع بپردازیم که اصلاً کفالت به چه معناست: کفالت نوعی قرارداد است که مطابق آن شخصی در مقابل شخص دیگر، حضور فردی ثالث را تعهد می کند. در اصطلاحات حقوقی به فردی که تعهد داده است «کفیل»، به فردی که از او کفالت می شود «مکفول» و به شخصی که در نهایت تعهد به سود او صورت می گیرد و شخص ثالث بایستی همراه او بماند، «مکفول له» می گویند.

با توجه به این توضیحات و پس از تعریف دقیقی از کفیل، در مبحث معافیت های خدمت سربازی، یکی از انواع معافیت ها، معافیت کفالت سربازی است. کفالت سربازی به 7 نوع تقسیم می شود. هر کدام از مشمولین خدمت سربازی، بایستی هم شرایط عمومی و هم شرایط اختصاصی لازم را دارا باشند.

برای آگاهی از انواع معافیت های کفالت سربازی و بهره مند شدن از مشاوره نظام وظیفه با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

شرایط معافیت کفالت خدمت سربازی:

همان طور که ذکر کردیم، از جمله شروط مشمولیت معافیت کفالت، دارا بودن شرایط عمومی به همراه شرایط اختصاصی است. از جمله شروط عمومی به منظور معاف شدن از خدمت سربازی از طریق قانون معافیت کفالت سربازی: سرپرستی، عدم غیبت و رسیدن به سن قانونی است.

برای آگاهی از شرایط و ضوابط معافیت کفالت خدمت سربازی با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

مراحل معافیت کفالت خدمت سربازی:

اولین مرحله برای اخذ معافیت کفالت این است که دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی را دریافت و آن را به دقت مطالعه نمایید. از سایر مراحل معافیت کفالت خدمت سربازی، رجوع به پلس 10+، ثبت درخواست معافیت کفالت، استعلام از اداره ی ثبت احوال و در نهایت تشکیل جلسه هیئت رسیدگی است.

برای آگاهی از مراحل معافیت کفالت خدمت سربازی با مشاورین مرکز تماس بگیرید.مدارک معافیت کفالت خدمت سربازی:

تصویر کارت ملی و شناسنامه از جمله مدارک اصلی مورد نیاز برای اقدام به اخذ معافیت کفالت خدمت سربازی است. علاوه بر این مدارک عکس رنگی پرسنلی 4×3 و تکمیل فرم های مرتبط با معافیت کفالت سربازی نیز لازم است. از آنجایی که اخذ مدارک در 2 مرحله انجام می پذیرد و مدارک متعددی مورد نیاز است، برای آگاهی از تمامی مدارک معافیت کفالت خدمت سربازی با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

روند رسیدگی به معافیت کفالت خدمت سربازی:

همان طور که اشاره کردیم اولین مرحله دریافت دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی است. در مراحل بعد نیز پس از ثبت درخواست در سازمان وظیفه ی عمومی، اطلاعات مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت بایستی به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه و برای برگزاری جلسه رسیدگی اقدام نمایید.

جهت آگاهی از روند رسیدگی به معافیت کفالت خدمت سربازی و بهره مندی از مشاوره نظام وظیفه با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • مشاوره معافیت کفالت خدمت سربازی، مراحل و نحوه دریافت معافیت کفالت سربازی 97
  • شرایط معافیت کفالت  دوره سربازی سال 97 و سایر معافیت های سربازی
  • قوانین معافیت کفالت سربازی، اخبار جدید معافیت کفالت نظام وظیفه و قوانین آن
  • مشاوره تلفنی معافیت کفالت خدمت سربازی و پاسخگویی به سؤالات متداول شما در زمینه معافیت کفالت خدمت سربازی 97برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره معافیت کفالت خدمت سربازی میتوانید در کانال خانه مشاوره عضو شوند.

تماس با مشاور
اعلام خرابی تماس