مشاوره معافیت پزشکی خدمت سربازی

  • معافیت پزشکی خدمت سربازی و مراحل دریافت معافیت خدمت سربازی 97
  • شرایط معافیت پزشکی سربازی 97، سؤالات متداول در زمینه دریافت معافیت پزشکی 97
  • قوانین معافیت پزشکی نظام وظیفه، اخبار جدید معافیت پزشکی خدمت سربازی
  • مشاوره تلفنی معافیت پزشکی چشم و سایر معافیت های سربازی با مشاورین مرکز

مشاوره معافیت پزشکی خدمت سربازی

شب تولد 18 سالگی تان است و شما خوشحالید که به سن قانونی رسیده اید و در واقع از دوره نوجوانی پا به سن جوانی گذاشته اید. تولد امسال با سال های پیش بسیار متفاوت است. زیرا شما از امشب، مشمول قانون خدمت سربازی شده اید و بایستی خود را هر چه سریع تر به سازمان نظام وظیفه معرفی نمایید. البته مجموعه ای از شرایط وجود دارند که افراد از رفتن به سربازی معاف می کنند. یکی از این شرایط، معافیت های پزشکی خدمت سربازی است. به عبارتی اگر دارای محدودیت، نارسایی های بدنی و یا برخی شرایط اجتماعی خاص تعریف شده توسط قانون معافیت پزشکی هستید، از رفتن به سربازی معاف خواهید شد. شایان ذکر است که در سال 1394، آیین نامه ی معافیت پزشکی توسط سازمان نظام وظیفه عمومی تصحیح و آیین نامه ی جدیدی منتشر شد.

به منظور مشاره معافیت پزشکی خدمت سربازی می توانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی

به منظور دریافت معافیت پزشکی خدمت سربازی بایستی یک سری شرایط را دارا باشید. در دفترچه راهنمای خدمت وظیفه ی عمومی بیماری هایی که مطابق قانون، از خدمت معاف هستند، ذکر شده اند که شامل جدول زیر باشند:

بیماری های مشمول معافیت پزشکی خدمت سربازی
فک، دهان و دندانبیماری های عمومیخون و انکولوژی – بدخیمیقلب و عرق
داخلی مغز و اعصابپوست و بافت های زیر پوستروماتولوژی و بافت همبنداعصاب و روان
عفونیاستخوان- اسکلتریه و قفسه صدریغدد مترشحه
شکم، دستگاه گوارش و جراحی عمومیگوش، حلق و بینیچشم و عوارض بیناییدستگاه تناسلی و ادراری
 جراحی مغز و اعصاب روانپزشکی

که برای هر کدام از این مجموعه ها بندهای مختلفی تعریف می شود. برای مثال در مورد بیماری های عمومی، اگر قد مشمولان کمتر از 145 سانتی متر باشد به صورت دائمی از سربازی معاف خواهند شد.

جهت کسب آگاهی از مدارک، شرایط و مراحل اخذ معافیت پزشکی خدمت سربازی با مشاوران مرکز تماس بگیرید.مراحل معافیت پزشکی خدمت سربازی

به منظور دریافت معافیت پزشکی سربازی یک سری مراحل را  بایستی طی کنید. در اولین مرحله بایستی دفترچه راهنمای خدمت وظیفه ی عمومی را دریافت و نسبت به مطالعه ی دقیق آن اقدام نمایید. در گام دوم بایستی به منظور معاینه اولیه به پزشکان مربوطه مراجعه نمایید و در نهایت فرمی با عنوان “خود اظهاری سوابق بیماری مشمول خدمت سربازی” را تکمیل نمایید. در گام سوم بایستی به دفتر خدمات الکترونیکی نظام وظیفه (پلیس 10+) مراجعه نموده و درخواست خود را مبنی بر معافیت پزشکی خدمت سربازی ثبت نمایید.

در مراحل بعدی پس از ارسال برگه ی معرفی و انجام معاینات تخصصی، در نهایت دعوت نامه ای برای حضور در شورای پزشکی دریافت خواهید کرد که در نهایت پس از تصویب، کارت پایان خدمت خود را اخذ می کنید.

مدارک معافیت پزشکی خدمت سربازی

از جمله مدارکی که بایستی برای اخذ کارت پایان خدمت و مراحل مرتبط با دریافت معافیت پزشکی با خود به همراه داشته باشید، عبارتند از:

1- اصل و کپی کارت ملی 2- اصل و کپی شناسنامه 3- عکس پرسنلی 4×3

4- آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمرات 5- فرم های معاینه اولیه، وضعیت مشمولان و واکسیناسیون

6- حساب عابر بانک سپه (ویژه مشمولین)

برای کسب آگاهی از مدارک، شرایط و مراحل اخذ معافیت پزشکی خدمت سربازی با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

روند رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی خدمت سربازی

روند رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی با دریافت دفترچه راهنمای خدمت وظیفه ی عمومی آغاز می شود که این دفترچه را می توانید از دفاتر خدمات الکترونیک دریافت نمایید. همان طور که ذکر شد، پس از تکمیل فرم خود اظهاری سوابق بیماری، معاینه ی اولیه، ثبت درخواست در سیستم خدمات الکترونیک و معاینه تخصصی، جلسه ی شورای پزشکی برگزار می شود و در صورت رأی به معافیت، کارت پایان خدمت صادر میشود. البته نقص عضو و بیماری هایی که به وضوح مشخص هستند، داوطلب را از مراجعه به بیمارستان عفو می کند.

جهت کسب آگاهی از شرایط، ضوابط، مراحل، مدارک، روند و مشاوره معافیت پزشکی خدمت سربازی با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

  • معافیت پزشکی خدمت سربازی و مراحل دریافت معافیت خدمت سربازی 97
  • شرایط معافیت پزشکی سربازی 97، سؤالات متداول در زمینه دریافت معافیت پزشکی 97
  • قوانین معافیت پزشکی نظام وظیفه، اخبار جدید معافیت پزشکی خدمت سربازی
  • مشاوره تلفنی معافیت پزشکی چشم و سایر معافیت های سربازی با مشاورین مرکزبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره معافیت پزشکی خدمت سربازی میتوانید در کانال خانه مشاوره عضو شوند.

تماس با مشاور
اعلام خرابی تماس