مشاوره معافیت تحصیلی خدمت سربازی

  • مشاوره معافیت تحصیلی خدمت سربازی، مراحل و نحوه دریافت معافیت تحصیلی مشمولان
  • انواع معافیت تحصیلی  خدمت سربازی، اخبار جدید معافیت تحصیلی خدمت سربازی
  • سؤالات متداول  نحوه دریافت معافیت تحصیلی خدمت سربازی، شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی
  • مشاوره تلفنی معافیت تحصیلی نظام وظیفه و سایر معافیت های سربازی با مشاورین مرکز

حتی اگر به سن 18 سالگی نرسیده باشید و مشمول خدمت وظیفه نباشید، حتماً کمی و بیش از معافیت تحصیلی خدمت سربازی شنیده اید. تحت شرایطی خاص مطابق با قوانینی که در دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی ذکر شده است، برگه فعالیت سربازی و در صورت معافیت دائم کارت پایان خدمت صادر می شود. یکی از قوانین بسیار مشهور در زمینه معافیت تحصیلی، ماده 26 قانون خدمت وظیفه عمومی است که مطالب آن تمامی دانش آموزان دوره آخر متوسطه و هنرستان ها، دانشسراها و دانش آموزان آموزشگاه های فنی حرفه ای و دانشجویان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در صورت تحصیل و رسیدن به سن قانونی مشمولیت خدمت، تا هنگامی که به تحصیل خود ادامه بدهند، از اعزام به خدمت معاف خواهند بود.

جهت آگاهی از معافیت تحصیلی خدمت سربازی با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی:

ابتدا بایستی به این پرسش پاسخ دهیم که چه کسانی مشمول قانون خدمت وظیفه عمومی می شوند: مطابق قانون تمامی افراد ذکوری که به سن 18 سالگی می رسند، از اولین روز پس از تولدشان مشمول قانون وظیفه عمومی می شوند و با شرایط متفاوت، تعاریف خاص دارد. برای مثال معافیت تحصیلی برای دانش آموزان نهایتاً تا سن بیست سالگی صادر خواهد شد و در هر یک از مقاطع تحصیلی این معافیت، متفاوت خواهد بود. به این نکته نیز بایستی توجه داشته باشید که در صورت اخراج شدن، ترک تحصیل، فراغت از تحصیل یا انصراف بایستی حداکثر تا یک سال به منظور خدمت دوره ضرورت خود را آماده نموده و معرفی نمایند.

با توجه به اینکه برخی از قوانین معافیت بسیار گیج کننده هستند، پیشنهاد ما این است که برای کسب اطلاعات در زمینه ی معافیت تحصیلی با مشاوران مرکز تماس حاصل نمایید.

مراحل معافیت تحصیلی خدمت سربازی:

به منظور صدور معافیت تحصیلی، اولین گام دریافت فرم درخواست صدور معافیت تحصیلی از دانشگاه یا واحد آموزشی مورد نظر است. در گام بعدی متقاضیان بایستی با در دست داشتن مدارک به دفاتر پلیس 10+ مراجعه نمایند.

در نهایت مراجعه به دبیرخانه معاونت آموزشی به منظور تحویل مجوز الزامی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مراحل معافیت تحصیلی می توانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید. مدارک معافیت تحصیلی خدمت سربازی:

به منظور دریافت معافیت تحصیلی بایستی به پلیس 10+ مراجعه نمایید. از جمله مدارک مورد نیاز برای تحویل به پلیس 10+، کپی شناسنامه و کارت ملی، اصل و کپی مدرکی که کسب نموده اید به همراه ریز نمرات، قطعه عکس 3×4 و فرم درخواست معافیت تحصیلی که بایستی از دانشگاه محل تحصیل یا واحد آموزشی مربوطه دریافت شود، می باشد.

روند رسیدگی به درخواست:

پس از آماده سازی مدارک لازم جهت ارائه به دفاتر خدمات الکترونیک (10+)، بایستی فرم درخواست معافیت تحصیلی را از دانشگاه یا واحد آموزشی که در آن مشغول به تحصیل هستید، دریافت کنید. پس از تکمیل فرم و ارائه آن، سایر مراحل توسط دفاتر خدمات الکترونیک و سازمان نظام وظیفه عمومی انجام می پذیرد.

برای آگاهی از روند رسیدگی به درخواست معافیت تحصیلی خدمت سربازی با مشاوران مرکز تماس حاصل نمایید.

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • مشاوره معافیت تحصیلی خدمت سربازی، مراحل و نحوه دریافت معافیت تحصیلی مشمولان
  • انواع معافیت تحصیلی  خدمت سربازی، اخبار جدید معافیت تحصیلی خدمت سربازی
  • سؤالات متداول  نحوه دریافت معافیت تحصیلی خدمت سربازی، شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی
  • مشاوره تلفنی معافیت تحصیلی نظام وظیفه و سایر معافیت های سربازی با مشاورین مرکزبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره معافیت تحصیلی خدمت سربازی میتوانید در کانال خانه مشاوره عضو شوند.

 

تماس با مشاور
اعلام خرابی تماس